Wiceminister MSZ prof. Aleksander Stępkowski odwołany z funkcji

by

Prof. Aleksander Stępowski, wiceminister ministerstwa spraw zagranicznych, odwołany został z funkcji. Prof. Stępkowski był w MSZ odpowiedzialny za kwestie prawne, traktatowe oraz prawa człowieka, a szczegóły dymisji nie zostały podane.

 

W wywiadzie dla gosc.pl prof. Stępowski poinformował, że „w jego rozmowie z szefem MSZ Witoldem Waszczykowskim pojawił się zarzut zbytniej niezależności wiceministra, prowadzenia własnej, nazbyt samodzielnej polityki, która nie była polityką rządu”. „Do decyzji o dymisji przyczyniła się także sprawa inicjatywy obywatelskiej na rzecz pełnej ochrony życia dzieci nienarodzonych. Projekt ustawy w tej sprawie powstał w instytucie Ordo Iuris, którym przed wejściem do rządu kierował prof. Stępkowski”.

 

Prof. Stępkowski w najmniejszym stopniu nie zdystansował się od projektu Ordo Iuris. „Jego zdaniem – choć ścisłe kierownictwo PiS uważa, że inicjatywa na rzecz życia nienarodzonych jest wymierzona przeciwko tej partii – to można liczyć, że w jakiś sposób aborcja w Polsce zostanie jednak ograniczona”.

 

Źródło: gosc.pl

You may also like

Facebook