„Więcej piękna!” – manifest kobiet w obronie życia

by

W niedzielę 11 grudnia na pl. Solidarności w Szczecinie odbył się manifest kobiet „Więcej piękna!”. Około 100 kobiet manifestowało w tym czasie w obronie życia, posługując się między innymi następującymi hasłami: „Więcej piękna”, „Więcej wrażliwości”, „Mniej agresji”. Pomagający organizatorkom mężczyźni rozdawali uczestniczkom manifestu kwiaty będące symbolem radości i miłości – informują lokalne media.

 

„Hasło «Więcej piękna» ma z jednej strony pokazać ogromne braki kobiecych spotkań, których byliśmy świadkami w tzw. czarny poniedziałek. Wtedy nie piękno było pokazywane, ale wulgarność, obrażanie, dziczenie i chamstwo. Dlatego w tę niedziele kobiety ze Szczecina pragną się spotkać, aby wyartykułować swoje postulaty w sposób charakterystyczny dla kobiecej delikatności i wrażliwości” – wskazywał przed manifestem ks. Tomasz Kancelarczyk. „Ten świat potrzebuje ogromnego zaangażowania i świadectwa tych, którzy chcą bronić tego, co jest istotą i fundamentem” – dodał.

 

„(…) Oglądając filmy z tzw. czarnych protestów z różnych miast w Polsce miałem bardzo smutne skojarzenia z Marszu dla Życia w Berlinie, w których każdego roku biorę udział. Te tzw. czarne protesty były bardzo podobne do tych niezwykle wulgarnych niemieckich protestów przeciwko Marszowi dla Życia. To źle wróży na przyszłość. Dlatego potrzebny jest głos pięknych i mądrych kobiet” – zaznaczył ks. Tomasz Kancelarczyk.

 

Źródło: www.radiomaryja.pl oraz www.24kurier.pl

You may also like

Facebook