Apel Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia na Święto Młodzianków Męczenników

by

Publikujemy apel Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia na Święto Młodzianków Męczenników.

 

Celebrujmy Święto Młodzianków Męczenników!

 

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zachęca do uroczystej celebracji Święta Młodzianków Męczenników,  w dniu 28 grudnia.

 

Święto to jest szczególną okazją do refleksji, modlitwy ekspiacyjnej i zadośćuczynienia za występki przeciw ludzkiemu życiu. To także dzień, w którym warto zastanowić się nad wyjątkowym darem, jakim zostaliśmy obdarzeni – życiem naszym i naszych bliźnich.

 

Wspomnienie o mordzie dokonanym przez Heroda, przypomina o wielkim problemie współczesnego świata – braku szacunku dla ludzkiego życia, którego przejawami są aborcja, stosowanie środków poronnych, in vitro i eutanazja. Także w Polsce, gdzie trwa debata społeczna na temat potrzeby zapewnienia prawnej ochrony życia wszystkim poczętym dzieciom i lepszej ochrony macierzyństwa, Święto to dobitnie wskazuje, że każde poczęte ludzkie życie w swej godności dorównuje życiu już urodzonemu i domaga się podobnej ochrony.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych, w tym dniu w wielu miejscach w Polsce odbędą się specjalne uroczystości, nabożeństwa i Msze święte w intencji poszanowania ludzkiego życia. Dla jednych będą one okazją do dziękczynienia za dar duchowej adopcji, którą podjęli w Dzień Świętości Życia 25 marca, wielu innych podejmie przyrzeczenie duchowej adopcji dzieci poczętych.

 

Apelujemy o zaangażowanie się w lokalne inicjatywy na rzecz obchodów tego Święta.

 

W imieniu Zarządu Federacji

Paweł Wosicki – Prezes

Antoni Szymański – wiceprezes

Antoni Zięba – wiceprezes

You may also like

Facebook