„Wieczernik Miłosierdzia” – III rekolekcje dla rodziców w żałobie po śmierci dziecka

/„Wieczernik Miłosierdzia” – III rekolekcje dla rodziców w żałobie po śmierci dziecka

„Wieczernik Miłosierdzia” – III rekolekcje dla rodziców w żałobie po śmierci dziecka

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka wraz z Duszpasterstwem Rodziców Dzieci Utraconych przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach organizuje III Rekolekcje dla Rodziców w żałobie po śmierci dziecka „Wieczernik Miłosierdzia”. „Chcemy, żeby rodzice spoczęli na Sercu Jezusa Eucharystycznego i zadali mu pytanie, jaka jest Jego rola w doświadczeniu śmierci dziecka. Sensem Wieczernika jest to, żeby zechcieć żyć z odwagą, na nowo, wbrew wszystkiemu” – akcentował organizator rekolekcji Piotr Guzdek.

III Rekolekcje dla Rodziców w żałobie po śmierci dziecka potrwają cztery dni – od piątku do poniedziałku. Odbędą się w dniach 28-31 sierpnia br. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Spotkanie zostało określone mianem „Wieczernika Miłosierdzia”.

– Sanktuarium w Łagiewnikach to swoisty Wieczernik, w którym miłosierna miłość Boga dotyka cierpienia człowieka. Równocześnie odwołujemy się do ewangelicznych wydarzeń, które dokonały się w Wieczerniku. One stanowią sens tych rekolekcji. W Wieczerniku rozegrała się Ostatnia Wieczerza, czyli wieczerza pożegnania, smutku i  która w jakiś sposób zapoczątkowała żałobę uczniów, ale równocześnie stała się początkiem nowego życia – życia eucharystycznego i eucharystycznej obecności pośród uczniów – wyjaśnił genezę nazwy rekolekcji Piotr Guzdek, jeden z organizatorów.

– W trakcie Ostatniej Wieczerzy św. Jan spoczywał na Sercu Jezusa i chcemy, żeby rodzice spoczęli na Sercu Jezusa Eucharystycznego i zadali mu pytanie, jaka jest Jego rola w doświadczeniu śmierci dziecka. (…) Sensem Wieczernika jest to, żeby zechcieć żyć z odwagą, na nowo, wbrew wszystkiemu – podkreślał.

Rekolekcje poprowadzi ks. dr Janusz Kościelniak, duszpasterz Rodzin Dzieci Utraconych archidiecezji krakowskiej, a także psycholog Alicja Furmanik i familiolog Piotr Guzdek.

W programie rekolekcji znajduje się przede wszystkim Msza św. z zawierzeniem zmarłego dziecka Bożemu Miłosierdziu, modlitwa o umocnienie w żałobie, a także kierownictwo duchowe oraz konferencje i warsztaty psychologiczne.

– Rekolekcje są przystankiem na drodze żałoby, gdzie rodzice wchodząc w relację z Bogiem, ze współmałżonkiem, muszą odpowiedzieć na pytanie, co się tak naprawdę stało, jaki jest sens śmierci dziecka i jaki jest sens dalszego życia. (…) Są adresowane do rodziców, którzy stracili dziecko w różnych okresach rozwoju; na skutek choroby, wypadku samochodowego czy także śmierci samobójczej – poinformował Piotr Guzdek.

Liczba miejsc w rekolekcjach jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 sierpnia pod numerem telefonu: 667 837 106. Koszt udziału wynosi 200 zł od osoby (nocleg z pełnym wyżywieniem).

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć [tutaj]. 

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2020-07-26T16:08:48+02:00 niedziela, 26 lipca 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook