Wrocław: wsparcie dla kobiet doświadczających depresji poporodowej

/Wrocław: wsparcie dla kobiet doświadczających depresji poporodowej

Wrocław: wsparcie dla kobiet doświadczających depresji poporodowej

W ramach projektu dofinansowanego przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej pt. „Pomoc kobietom dotkniętym depresją poporodową” matki, które doświadczyły depresji poporodowej będą mogły skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologa organizowanej przez Fundację Evangelium Vitae we Wrocławiu.

 

Depresja poporodowa jest stosunkowo często występującym zjawiskiem, które dotyczy kobiet na całym świecie. Niektóre badania wskazują, że dotyka ona ona od około 13 do 30 % matek. Kobiety dotknięte depresją mogą doświadczać trudności w opiece nad dzieckiem, mocnych wahań nastroju, płaczliwości czy nadmiernego zmęczenia i zniechęcenia, a także poczucia winy. Kobiety te z reguły bardzo krytycznie oceniają siebie jako matki. Czynniki ryzyka wystąpienia depresji poporodowej są bardzo różnorodne, mogą być związane z naturalnymi predyspozycjami bądź z wydarzeniami z życia. Specjaliści wskazują, że istotnie ważne jest, aby w takich sytuacjach stworzyć kobiecie możliwość zbudowania w okresie wczesnego macierzyństwa troskliwej relacji np. z pielęgniarką, lekarzem, położną, psychoterapeutą czy też innymi matkami, którzy będą wspierać ją w nowej roli jako matki, lecz nie „kontrolować”. Bezcenna jest tutaj również rola najbliższych – męża, rodziny i przyjaciół.

 

Fundacja Evangelium Vitae we Wrocławiu W ramach projektu dofinansowanego przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej organizuje dla matek dotkniętych depresją poporodową grupę wsparcia oraz możliwość otrzymania pomocy psychologa. „Otrzymasz pomoc i wsparcie psychologiczne. Poznasz kobiety, które podobnie jak Ty doświadczają trudnych chwil w pierwszych miesiącach macierzyństwa. Doświadczysz umacniającej obecności kobiet. Zobaczysz, że w swoim doświadczeniu nie jesteś sama, że to, co się z Tobą dzieje wynika z depresji i można to zmienić. Wspólnie poszukamy sposobów, by umożliwić wychodzenie z depresji krok po kroku” – zapewniają organizatorzy.

 

Więcej informacji można uzyskać na stronie Fundacji: fev.wroclaw.pl

 

Źródło: fev.wroclaw.pl oraz www.rodzicpoludzku.pl

By | 2017-04-28T11:54:29+02:00 piątek, 28 kwietnia 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook