Wspieranie aborcji w Afryce

/Wspieranie aborcji w Afryce

Wspieranie aborcji w Afryce

W 2018 r. ponad 700 tys. dzieci straciło życie w Nigerii na skutek aborcji wykonanych przez giganta światowego przemysłu śmierci – Marie Stopes International. Działalność organizacji napotyka jednak na coraz większe ograniczenia ze strony rządów afrykańskich dzięki kampanii międzynarodowej platformy CitizenGO.

Marie Stopes International to brytyjska organizacja założona w latach 70-tych ubiegłego wieku. Promuje aborcję i antykoncepcję w 37 krajach. W obszarze jej zainteresowań jest również kilkanaście państw Afryki, gdzie aborcja przeważnie jest zakazana lub dostępna tylko w sytuacji wyjątkowej.

Jednak działalność Marie Stopes International (MSI) napotyka na coraz większe ograniczenia ze strony rządów afrykańskich. To m.in. skutek kampanii międzynarodowej platformy CitizenGO, która doprowadziła do wstrzymania działań MSI w Kenii. W ślad za nią poszedł Niger, który zamknął dwie kliniki MSI w związku z nielegalną działalnością aborcyjną. Również Tanzania i Uganda zaczynają bliżej przyglądać się aktywności tych ośrodków, prowadzonych pod hasłem „troski o zdrowie reprodukcyjne”. CitizenGO Africa w 2019 r. skierowała pismo do rządu Nigerii o powstrzymanie nielegalnych aborcji, za które MSI pobiera opłatę w wysokości 50 dolarów. Petycja już odniosła skutek – policja w nigeryjskim Lagosie zamknęła ośrodek aborcyjny prowadzony przez Marie Stopes i zabezpieczyła dokumentację dotyczącą dokonanych aborcji, jak i antykoncepcyjnych zastrzyków podanych dzieciom.

Wielka Brytania przeznacza na tzw. “programy pomocowe” w Afryce miliony funtów. W ramach tzw. „pomocy” mieści się również finansowanie regulacji urodzeń przez antykoncepcję.

Organizacja Marie Stopes jest członkiem International Planned Parenthood. Federacja, której siedziba znajduje się w Londynie, udostępnia tak zwaną „bezpieczną aborcję”. Jej działalność finansowana jest m.in. ze środków Komisji Europejskiej. W 2017 roku jej wpływ znacząco ograniczył Donald Trump. Uzależnił dotowanie przez rząd USA organizacji pozarządowych od zaprzestania świadczenia lub popierania przez nie usług aborcyjnych.

Źródło: www.kosciol.wiara.pl
By | 2020-03-02T17:28:05+01:00 poniedziałek, 02 marca 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook