Wulgaryzmy, wobec kobiety, która zapobiegła aborcji

/Wulgaryzmy, wobec kobiety, która zapobiegła aborcji

Wulgaryzmy, wobec kobiety, która zapobiegła aborcji

Działacz Koalicji Obywatelskiej i współpracownik biura krajowego Nowoczesnej Kacper Aleksander Czechowicz w wulgarny sposób podżegał w internecie do ataku na działaczkę fundacji Pro-Prawo do Życia – poinformowała tvp.info. We wpisie skierowanym w stronę Zuzanny Wiewiórki napisał m.in. „j***ć ją nożem”.

Tvp.info przypomina, że wolontariuszka próbowała odwieść od zażycia pigułki poronnej kobietę, która ogłosiła swój zamiar na jednej z grup na Facebooku. W czasie, gdy większość feministek zachęcała nastolatkę do dokonania aborcji i proponowała różne rozwiązania, Zuzanna Wiewiórka napisała do niej, by odwieść ją od pomysłu. Pomimo sprzeciwu nastolatki nie poddała się i napisała do jej chłopaka, który nie wiedział, że może zostać ojcem. Wspólnie z rodzicami dziewczyny ostatecznie udało mu się przekonać dziewczynę, by zrezygnowała z przerwania ciąży. Jednak na wolontariuszkę spłynęła fala hejtu, a na jej profilu wypisywano obelgi i groźby.

Pojawił się m.in. komentarz o treści „Baba wj***ła się w decyzję kobiecie, która nie chciała dziecka. J***ć ją nożem”. Autor wpisu to student UW Kacper Aleksander Czechowicz, zaangażowany politycznie działacz Koalicji Obywatelskiej.

Fundacja Pro-Prawo do Życia podkreśliła, że groźby karalne, pomówienia skierowane wobec wolontariuszki zostaną przekazane organom ścigania.

Źródło: www.polskieradio24.pl
By | 2020-05-14T19:59:12+02:00 czwartek, 14 maja 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook