Wyjątkowe trojaczki z Łodzi. Lekarze nie pamiętają drugiego takiego przypadku

by FUNDACJA JZN
9 sierpnia w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi urodziły się Łucja, Jakub i Julian. Każde dziecko ważyło ponad dwa kilogramy. Tak dużych noworodków z ciąży trojaczej lekarze nie pamiętają.

Dzieci urodziły się przed terminem. Łucja i Julian ważyli po 2,4 kg, a Jakub 2,1 kg. „Dzięki opiece jaką miałam i wykonywanej regularnie diagnostyce udało mi się donosić ciążę do 34 tygodnia i 6-tego dnia, co w przypadku trojaczków jest sporym sukcesem” – mówi młoda mama w rozmowie z „Expressem Ilustrowanym”. W jej rodzinie od strony mamy w każdym pokoleniu były bliźniaki, więc nie była zaskoczona ciążą mnogą. Trojaczki mają też starszego brata – 5-letniego Antoniego.

W tym roku to już czwarte trojaczki w łódzkiej „Matce Polce”. W ubiegłym roku trojaczki rodziły się trzy razy. Cytowany przez „Express Ilustrowany” doktor Mariusz Grzesiak kierujący Kliniką Położnictwa, Perinatologii i Ginekologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki, zwraca uwagę, że „z badań amerykańskich naukowców wynika, że od lat 80-tych znacznie wzrosła liczba ciąż mnogich. Ma to związek z farmakologią, wiekiem rodzących, uwarunkowaniami genetycznymi”.

DB / expressilustrowany.pl

You may also like

Facebook