Pierwszy w historii urzędu miejskiego w Gdańsku pracownik z zespołem Downa

/Pierwszy w historii urzędu miejskiego w Gdańsku pracownik z zespołem Downa

Pierwszy w historii urzędu miejskiego w Gdańsku pracownik z zespołem Downa

Michał Milka, który ma zespół Downa, od 12 listopada 2019 roku pracuje w Wydziale Spraw Obywatelskich w Urzędzie Miejskim w Gdańsku.

Michał Milka ma 36 lat i mieszka w Gdańsku. Jest pierwszą osobą z niepełnosprawnością intelektualną w historii tamtejszego Urzędu Miejskiego, która podpisała umowę o pracę. Został zatrudniony na pół etatu. Pracuje cztery dni w tygodniu, przez cztery godziny dziennie. Do głównych obowiązków Michała należy przede wszystkim archiwizowanie dokumentów składanych przez przedsiębiorców, którzy chcą zarejestrować działalność gospodarczą. Takich wniosków wpływa średnio od 100 do 150 dziennie. Zadaniem Michała jest ułożenie tych dokumentów w odpowiedniej kolejności, zgodnie z numerami spraw.

Zatrudnienie Michała jest efektem akcji „Jestem 21” przeprowadzonej przez Fundację Wspierania Rozwoju Ja Też we współpracy z organizacjami  i Urzędem Miejskim. Akcja miała na celu zachęcenie podmiotów do włączenia się w promocję zatrudnienia osób z niepełnosprawnością i poszukania w swoich wydziałach, placówkach, miejsca dla osób, które mogłyby tam pracować.

Michał Milka jest również aktorem w Teatrze Razem i ma na swoim koncie nagrody w konkursach fotograficznych, a także wystawę malarską. Pracował w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Historia jego życia przynosi wiele, niezwykłych faktów.  Przez kilka lat mieszkał w Hiszpanii, gdzie jego mama pracowała w branży turystycznej. Dużo podróżował, w Nowym Jorku prowadził warsztaty teatralne.

Źródło: gdansk.pl
By | 2019-12-11T20:31:09+01:00 środa, 11 grudnia 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook