Wzrasta liczba firm płacących za zamrażanie komórek jajowych swoich pracownic

/Wzrasta liczba firm płacących za zamrażanie komórek jajowych swoich pracownic

Wzrasta liczba firm płacących za zamrażanie komórek jajowych swoich pracownic

Coraz więcej firm w USA płaci za zamrażanie komórek jajowych swoich pracowniczek. Firmy, począwszy od Apple i Facebooka, a na Time Warner, Uberze i Yahoo kończąc, będą płaciły klinikom in vitro za przechowywanie niezapłodnionych komórek jajowych zatrudnionych u nich kobiet. Jak niektórzy mówią, jest to próba zatrzymania w pracy młodych pracownic.

 

Procedura nie jest tania – pobranie komórek jajowych kosztuje od 10 000 do 12 000 $, a każdy rok ich przechowywania to 800 $. Szacuje się jednak, że 5% dużych pracodawców w USA uwzględnia zamrażanie komórek jajowych w planie opieki zdrowotnej dla swoich pracowników.

 

„W 2016 roku wprowadziliśmy specjalny dodatek do pensji, który pokrywa koszty zamrażania, przechowywania i rozmrażania komórek jajowych, męskiego nasienia i embrionów” – mówi Carolyn Clark z Yahoo. „Kriokonserwacja jest częścią pakietu świadczeń rodzinnych oferowanych przez naszą firmę, zawierającego wspaniały program urlopu rodzicielskiego, zasiłki dla osób niepłodnych, pomoc w adopcji i wiele innych”.

 

Źródło: www.bioedge.org

By | 2017-07-20T15:10:17+02:00 wtorek, 20 czerwca 2017|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail