XII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-szkoleniowa pt. Życiodajna śmierć – pamięci Elizabeth Küber-Ross

by

Życiodajna śmierć – pamięci Elizabeth Küber-Ross to motyw przewodni spotkania ludzi nauki i sztuki odbywającego się już po raz dwunasty z inicjatywy Zakładu Zintegrowanej Opieki Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Tegoroczna edycja konferencji będzie miała miejsce w Augustowie w dniach od 18 do 21 maja 2017 roku.

 

Tematyka konferencji oscylować będzie wokół problemów cierpienia, śmieci i żałoby ludzi i zwierząt, a także: opieki paliatywnej (hospicyjnej), śmierci osób starszych, chorych psychicznie, niepełnosprawnych, bezdomnych, upośledzonych – osób zsuniętych na margines społeczny. Oprócz uczestnictwa w serii wykładów i konferencji, uczestnicy będą mieli możliwość odbycia szkolenia z zakresu komunikacji prowadzonego przez panią mgr Katarzynę Konczelską z Fundacji Rozwoju i Promocji Psychoterapii.

 

Swój udział w Konferencji potwierdzili pani Dorota Gudaniec, prezes „Fundacji Krok Po Kroku” i przewodnicząca Komitetu Obywatelskiego na rzecz legalizacji medycznej merihuany oraz pani Beata Znamirowska-Soczawa, dziennikarka i autorka m.in. Dlaczego moje dziecko? Okrutne błędy natury – książki o dzieciach dotkniętych wadami genetycznymi, diagnostyce prenatalnej, antykoncepcji i aborcji.

 

Organizatorzy przewidzieli w programie możliwość uczestnictwa w imprezach towarzyszących wydarzeniu.

 

„Cierpienie jest podstawowym faktem ludzkim, a nawet czymś więcej – jest próbą człowieczeństwa (…)” – pisał ks. Józef Tischner. „Życiodajna śmierć” to również tytuł książki Elizabeth Küber-Ross, amerykańskiej doktor nauk medycznych, która opracowała psychologiczną teorię reakcji pacjenta (i jego najbliższych) na wiadomość o nieuleczalnej chorobie i bliskiej perspektywie śmierci.

 

Źródło: www.umb.edu.pl/zyciodajna

You may also like

Facebook