Zachód wymusza na Afryce legalizację aborcji. Pandemia sprzyja

/Zachód wymusza na Afryce legalizację aborcji. Pandemia sprzyja

Zachód wymusza na Afryce legalizację aborcji. Pandemia sprzyja

Na początku grudnia przywódcy afrykańskich organizacji pro-life oskarżyli kraje zachodnie o wykorzystywanie pandemii koronawirusa w celu wywierania nacisków na kraje rozwijające się, aby zezwoliły na zabijanie nienarodzonych dzieci.

Kraje te zauważają, że zamiast pomocy humanitarnej, tak bardzo potrzebnej zwłaszcza w okresie pandemii, nieustannie kraje zachodnie przeznaczają olbrzymie fundusze na wspieranie aborcji.

The Christian Post informuje, że Obianuju Ekeocha, znana założycielka Culture of Life Africa oraz inni przywódcy pro-life ostrzegają przed strategią proaborcyjną w nowym krótkim filmie informacyjnym, pt. Africa’s Pandemic: A Gateway to Neocolonialism (Pandemia w Afryce. Brama do Neokolonializmu). Ekeocha twiedzi, że organizacje wspierające aborcję, takie jak Ipas i Guttmacher Institute, wykorzystują pandemię COVID-19.

Pod pretekstem nakładów na zdrowie, poszanowania praw seksualnych i reprodukcyjnych, pomocy humanitarnej związanej z COVID-19 pieniądze, zamiast na podstawowe potrzeby, jak żywność i leki, przeznaczane są na wsparcie ruchu aborcyjnego.

Jednym z krajów wskazanych w afrykańskim raporcie jest Kanada, która w czerwcu 2020 r. przeznaczyła około 9 milionów dolarów międzynarodowej pomocy na „usługi w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego”, w tym aborcje, zgodnie z informacją podana przez Globe and Mail.

Podobna krytyka dotyczy rządu Szwecji.

Źródło: www.hli.org.pl
By | 2020-12-20T22:53:51+01:00 niedziela, 20 grudnia 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook