Zapraszamy na film “DOONBY. Każdy jest kimś.”

by

Zapraszamy na film “DOONBY. Każdy jest kimś.”
 
Fundacja Jeden z nas wraz z naszym partnerem, wytwórnią filmów Rafael, zaprasza do kin na film “Doonby. Każdy jest kimś”. Jest to produkcja w niebanalny sposób przedstawiająca problem aborcji. Tajemniczy Sam Doonby – przystojny włóczęga, zjawia się z nikąd w niewielkim teksańskim miasteczku. Wraz z jego pojawieniem w okolicy dochodzi do wielu niezwykłych zdarzeń. Sam zmienia życie ludzi, dla wielu staje się lokalnym bohaterem. Po przyjeździe Sam zatrudnia się w barze, gdzie doceniony zostaje jego muzyczny talent. Tym samym przyciąga na siebie uwagę pięknej choć rozpuszczonej Laury – córki miejscowego lekarza. Kiedy Doonby znika równie niespodziewanie jak się pojawia, mieszkańcy miasteczka zaczynają zdawać sobie sprawę jak wielkie ma znaczenie obecność a w tym przypadku brak jednej osoby.
 
Współczesna historia Sama Doonbyego przeplata się z opowieścią sprzed 40 lat, wtedy to jego matka zachodzi w niechcianą ciążę. W pewnym momencie historie schodzą się w jednym miejscu jest to chwila kiedy matka Sama poddaje się aborcji. Wtedy też ze współczesnego świata znika Sam Doonby, którego w sumie nigdy tam nie było…. Co to oznacza dla mieszkańców miasta? Jak zmieni się ich życie? Jak potoczą się losy bohaterów?
 
Smaczku filmowi dodaje fakt, że epizodyczną rolę zagrała w nim Norma McCorvey, która w początkach lat 70. XX wieku jak nikt inny przyczyniła się do legalizacji w Stanach Zjednoczonych aborcji na życzenie, a obecnie jest działaczką ruchów pro-life.
Serdecznie zapraszam do kin. Ich pełną listę mogą Państwo odnaleźć na stronie www.doonby.pl.

You may also like

Leave a Comment

Facebook