Zaszła w ciążę będąc w ciąży

/Zaszła w ciążę będąc w ciąży

Zaszła w ciążę będąc w ciąży

Do niezwykłej anomalii medycznej doszło w Wielkiej Brytanii. Spodziewająca się dziecka 39-letnia kobieta w trakcie ciąży zaszła w kolejną i ostatecznie urodziła bliźnięta, które zostały poczęte w różnym czasie. To jeden z 14 udokumentowanych u ludzi przypadków superfetacji w historii.

Rebbeca Roberts o tym, że jest mamą nietypowych bliźniąt dowiedziała się w czasie badania USG w 12 tygodniu pierwszej ciąży. Kobieta urodziła we wrześniu 2020 r. przez cesarskie cięcie. Chłopcu nadano imię Noah, a jego młodszej siostrze – Rosalie. Dziewczynka była bardzo mała i ponad trzy miesiące musiała spędzić w szpitalu.

W czasie ciąży owulacja jest zatrzymana, ale w przypadku Rebbeci Roberts najprawdopodobniej doszło do jakichś nieprawidłowości w gospodarce hormonalnej, które umożliwiły zapłodnienie.

Superfetację, bo tak fachowo nazywa się to zjawisko, u ludzi odnotowano zaledwie w kilkunastu przypadkach. Część lekarzy sądzi, że może ona wystąpić u kobiet, które nie przerwały kuracji hormonalnej wywołującej jajeczkowanie.

Źródło: polsatnews.pl
By | 2021-04-12T07:59:56+02:00 poniedziałek, 12 kwietnia 2021|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook