„Zatrzymaj aborcję” – w Sejmie złożono projekt ustawy

/„Zatrzymaj aborcję” – w Sejmie złożono projekt ustawy

„Zatrzymaj aborcję” – w Sejmie złożono projekt ustawy

Na ręce marszałka Sejmu zostało dziś złożone zawiadomienie o utworzeniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”. Dokument zawiera także projekt ustawy eliminujący tzw. przesłankę eugeniczną, zezwalającą na zabicie dziecka z powodu podejrzenia jego niepełnosprawności lub choroby. 

 

„To zawiadomienie o utworzeniu Komitetu powinno zostać przyjęte przez marszałka w ciągu 14 dni i po tym terminie możemy rozpocząć, oficjalnie, zbiórkę podpisów pod projektem ustawy. Tych podpisów musi być minimum 100 tys. Liczymy na to, że tych podpisów będzie wielokrotnie więcej. Taka jest prognoza, ale to oczywiście zależy od tego, czy zaangażują się ludzie dobrej woli, bo za każdym razem te podpisy nie zbierają się same. Muszą być konkretne osoby, które taki podpis złożą i wesprą ustawę zakazującą zabijania niepełnosprawnych dzieci” – powiedziała Kaja Godek z Fundacji „Życie i rodzina”, która jest pełnomocnikiem Komitetu.

 

Inicjatywę Fundacji Życie i Rodzina poparła Europejska Federacja dla Życia i Godności Człowieka, która skupia blisko 40 organizacji pro-life z prawie 20 krajów Starego Kontynentu.

 

Źródło: pl.radiovaticana.vawww.radiomaryja.pl

By | 2017-08-18T08:30:12+02:00 czwartek, 17 sierpnia 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail