Zbiórka na karetkę misyjną dla kenijskiej wioski

/Zbiórka na karetkę misyjną dla kenijskiej wioski

Zbiórka na karetkę misyjną dla kenijskiej wioski

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” rozpoczęła zbiórkę środków na karetkę misyjną dla ośrodka zdrowia w małej kenijskiej miejscowości Kithatu. Karetka będzie mogła dowozić chorych na Covid-19 do najbliższego szpitala, gdzie będzie można im podać tlen.

Misyjny ośrodek zdrowia w Kithatu jest jedynym miejscem, w którym tysiące chorych z okolicy mogą szukać pomocy. Personel ośrodka ma jednak ograniczone możliwości. W ośrodku nie ma lekarza, brakuje sprzętu i leków, dlatego najciężej chorych trzeba przewozić do szpitala. Nocą, w tropikalnej porze deszczowej pokonanie tej drogi zajmuje wiele godzin.

Jak informuje Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, z powodu pandemii w Kenii zamknięto wszystkie większe miasta, nie funkcjonują szkoły, wzrosły ceny żywności. Testy na Covid-19 są pełnopłatne i kosztują 80 dolarów, w związku z tym stać na nie tylko najbogatszych mieszkańców tego kraju. Ludzie, zwłaszcza starsi umierają z powodu niewydolności oddechowej. Covid-19 w swoim przebiegu bardzo przypomina malarię, dlatego w Keni trudno określić przyczynę zgonu. Nikt nie zna prawdziwych rozmiarów epidemii w Afryce. Dostępne dane to zaledwie ułamek zachorowań i zgonów.

Do tej pory funkcję karetki w Kithatu spełniał samochód dostawczy. – Karetka będzie przewozić nie tylko chorych na Covid-19, ale również rodzące kobiety, którym trzeba przeprowadzić cesarskie cięcia lub zatamować krwotok i innych chorych, którzy wymagają natychmiastowej interwencji chirurgicznej – zapowiada Justyna Janiec-Palczewska i dodaje, że na karetkę potrzeba 18 tys. zł.

Do zbiórki jako pierwsza dołączyła Bernadetta Weimann salowa Oddziału Dziecięcego Szpitala w Nowym Tomyślu, przeznaczając swoją nagrodę jubileuszową za 20 lat pracy. Pani Bernadetta choruje onkologicznie; powiedziała, że polscy lekarze uratowali jej życie i sama również chciała komuś pomóc.

Na misji w Kithatu posługuje s. Dariana Jasińska – Polka ze Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny

Szczegóły i możliwość wpłacanie ofiar na konto Fundacji za pośrednictwem strony: https://redemptorismissio.org/produkt/misyjna-karetka/

By | 2021-04-26T10:55:41+02:00 poniedziałek, 26 kwietnia 2021|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook