Zbiórka podpisów w obronie prof. Chazana

by

Ruszyła zbiórka podpisów w obronie prof. Bogdana Chazana. To odpowiedź na inicjatywę środowisk liberalnych i feministycznych, które chcą mu odebrać prawo wykonywania zawodu lekarza.  

 

Dwa lata temu prof. Chazan został odwołany na wniosek władz Warszawy ze stanowiska dyrektora Szpitala im. Świętej Rodziny. Wtedy, powołując się na klauzulę sumienia, odmówił zabicia dziecka nienarodzonego.

 

Teraz organizacje związane z lewicą i feministkami chcą doprowadzić do odebrania mu prawa wykonywania zawodu.

 

Prof. Bogdan Chazan podkreśla, że to co się obecnie dzieje, ma dwa podstawowe wymiary. „Z jednej strony, chodzi o wywołanie burzy, o drugą odsłonę tego zamętu medialnego i tych ataków, które miały miejsce dwa lata temu; a z drugiej strony, jest to oddziaływanie także na opinię społeczną. Moim zdaniem jest to wstęp do działań mających na celu jeszcze większe ograniczenie klauzuli sumienia. Wolność sumienia nie może być nieograniczona. Muszą być pewne ograniczenia w interesie społeczeństwa, ale powinny być one tak rzadkie, jak tylko możliwe. Boję się, że to jest wstęp do działań mających na celu zmianę prawa, np. w kierunku możliwości zabijania dzieci chorych już po urodzeniu, nie tylko przed urodzeniem” – powiedział prof. Bogdan Chazan.

 

Petycję w obronie prof. Bogdana Chazana można wydrukować, a także podpisać na stronie www.wobroniesumienia.pl

 

Jak podkreśla Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, które organizuje akcję, chodzi nie tylko o osobę profesora Chazana, ale także wszystkich lekarzy, którym próbuje się łamać sumienia.

 

Źródło: www.radiomaryja.pl

You may also like

Facebook