Zmarł prof. Robert Walley. Uznany na całym świecie obrońca życia

/Zmarł prof. Robert Walley. Uznany na całym świecie obrońca życia

Zmarł prof. Robert Walley. Uznany na całym świecie obrońca życia

Prof. Robert Walley był współzałożycielem i wieloletnim liderem światowej organizacji ginekologów katolickich MaterCare. Obecnie dyrektorem medycznym tej organizacji jest Polak, prof. Bogdan Chazan. 

Prof. Walley z pochodzenia był Brytyjczykiem. Gdy miał 30 lat, żonę i trójkę dzieci, stracił pracę w szpitalu po tym, jak odmówił wykonania aborcji. Wówczas podjął decyzję o przeniesieniu się do Kanady, gdzie pracował jako lekarz i naukowiec. Na emeryturze poświęcił się pracy w założonej przez siebie organizacji katolickich ginekologów MaterCare. Jej celem jest pomoc medyczna dla matek w ubogich krajach, m.in. w Kenii, Ghanie i na Haiti. W tej chwili dyrektorem medycznym MaterCare jest Polak, prof. Bogdan Chazan.

– Odszedł dzisiaj Człowiek, Lekarz, który całe swoje życie poświęcił pracy na rzecz kobiet i ich dzieci. Pracował niestrudzenie na rzecz edukacji lekarzy i położnych z krajów rozwijających się, również w zakresie etyki i duchowości katolickiej. Zostawił po sobie wielkie, widoczne dzieła, takie jak szpital położniczy oraz przychodnię dla matek w Kenii (Isiolo), jak również lekarzy i położne, którzy będą kontynuowali jego pracę. Odpoczywaj w Pokoju, Profesorze! – napisali jego przyjaciele z MaterCare Polska.

Źródło: www.gosc.pl
By | 2020-10-12T13:48:54+02:00 środa, 24 czerwca 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail