Znajdź pomysł na siebie

by FUNDACJA JZN
Największą motywacją jest dla mnie moje powołanie… to, że po coś zostałem stworzony i że mam bardzo precyzyjne zadanie w tym świecie – mówi Andrzej Sobczyk, jeden z ambasadorów projektu „Znajdź pomysł na siebie”.

„Znajdź pomysł na siebie” to projekt dla młodzieży, realizowany przez stowarzyszenie Muza Dei. W trosce o młodych ludzi przygotowane zostały profilaktyczne spotkania dla uczniów podstawówki (klasy od 6 do 9) oraz gimnazjów i szkół średnich, które trwają od 23 września i zakończą się 31 grudnia 2019 roku. Łącznie odbędzie się 60 spotkań. Projekt dofinansowany jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Celem projektu jest przekonanie młodego człowieka, że może odnaleźć w swoim życiu prawdziwe szczęście, budować trwałe, zdrowe i silne relacje oraz świadomie i aktywnie przeżyć życie, realizując swoje pasje, wykorzystując talenty i spełniając marzenia. W świecie, w którym przemoc i przestępczość stanowią poważne niebezpieczeństwo dla dzieci i młodzieży, realizatorzy projektu proponują alternatywę, która prowadzi do pięknego życia.

Ambasadorami projektu są znani artyści, dziennikarze, a także ludzie ze świata biznesu. Wśród nich znajdziemy: Mateusza Banaszkiewicza, Martę Januszewską, Dominikę Chorosińską, Olgę Szomańską, Macieja Gnyszkę, Agnieszkę Cudzich oraz Andrzeja Sobczyka – producenta filmowego, prezesa Stowarzyszenia Rafael oraz wykładowcę w Akademii Właściwy Tor.

W rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną Andrzej Sobczyk opowiadając zarówno o projekcie jak i o swoich marzeniach mówi:

– Przyznam, że najpiękniejsze rzeczy w moim życiu dzieją się, gdy mam przy boku najukochańszą kobietę świata – moją żonę. Jak przypominam sobie jak to było, gdy jeszcze nie byliśmy razem to… owszem – było kapitalnie! Ale tamto „kapitalnie” nie dorasta nawet do pięt temu, co dzieje się, gdy żyjemy wspólnie. Bardzo cieszę się, że mam dla kogo żyć, że mam w żonie wielką pomoc, ostoję i doradcę. Bardzo cieszymy się, że obecnie mamy trójkę dzieci. Dzięki nim stałem się kimś, kim zawsze chciałem być – ojcem, przewodnikiem, inspiracją dla młodego pokolenia.

Drugą stroną pomysłu na siebie jest działanie w świecie filmu, promocji i mediów.

– Życie tak pięknie się toczy, że z chłopaka, który był nieśmiały na 110% stałem się człowiekiem, który bez problemów występuje przed ludźmi, odwiedza telewizję, prowadzi intensywne życie społeczne. Ale to działanie ma jeden bardzo konkretny cel, który rozgrzewa moje serce już od pierwszej klasy liceum: chciałem promować to, co dobre, chciałem umożliwiać ludziom, by dowiadywali się o rzeczach, które będą dla nich pożyteczne i pozwolą na zmianę życia – mówi producent filmowy.

https://www.instagram.com/p/B4krsNZnS9r/?utm_source=ig_web_copy_link

Na pytanie: Co zrobić, by młodzi ludzie uwierzyli w swoje możliwości, zainwestowali w rozwój i pogłębienie pasji i talentów, Andrzej Sobczyk odpowiada:

– Przede wszystkim trzeba zadbać o to, by nasze domy były pełne miłości, wsparcia i stawianych mądrych wymagań. Po drugie – rodzice i wychowawcy muszą pokazać samymi sobą, że inwestowanie w rozwój, pogłębianie pasji i talentów to coś, co daje niesamowite szczęście. Bo tak jest! Przez wielu psychologów rozwój jest uznawany za warunek konieczny szczęścia. Ale mało kto dotrze do mądrych książek psychologicznych. Ale za to każdy może odnaleźć wzór w rodzicu czy nauczycielu, który żyje w pełnym entuzjazmie. I dla młodego naśladownictwo będzie dużo prostsze i da głęboką wewnętrzną motywację. A jak już „chwyci bakcyla” to nie będzie można go zatrzymać!

Więcej na ekai.pl

You may also like

Facebook