Zupełnie inne Święta…

/Zupełnie inne Święta…

Zupełnie inne Święta…

–  Niech ta Wielkanoc będzie dla nas wszystkich najpiękniejsza, bo przeżywana zupełnie inaczej. (…) Ale jedno się nie zmieniło. I nigdy nie zmieni. On zmartwychwstał. Żebyśmy my mogli żyć. Niech On będzie nie tylko źródłem życia dla nas wszystkich, ale również i przede wszystkim dla tych, którzy pod sercami swoich matek czekają na swoje narodziny – napisał Jakub Bałtroszewicz składając życzenia wielkanocne.

Poniżej publikujemy pełną treść najnowszego newslettera do Przyjaciół Fundacji JEDEN Z NAS:

Szanowni Państwo!
Drodzy Przyjaciele Fundacji JEDEN Z NAS!

Trudno jest pisać życzenia wielkanocne w takiej chwili. Dziś rozpoczyna się Triduum, a większość z nas – jeżeli nie wszyscy – nie wyjdą nawet z domu. Wielu z nas również spędzi te święta samotnie, w poczuciu odpowiedzialności za bliskich.

Mój Ksiądz Proboszcz, dzięki któremu oglądam Mszę Świętą swojej parafii na Facebooku, w Niedzielę Palmową będąc sam w kościele, zaczął płakać. Nigdy nie myślałem – powiedział – że w Niedzielę Palmową będę bez Was, sam w kościele.

Chcę powiedzieć – w taki sposób próbuję to sobie tłumaczyć – że dla Jezusa Wielki Tydzień był nieporównanie trudniejszy. Ale zakończył się wydarzeniem, które daje nadzieję nam wszystkim od 2000 lat. Trwajmy w nadziei. To wszystko minie. To wszystko jest tymczasowe. A Jezus, który nas odkupił, jest wieczny.

I to On niech będzie naszym źródłem spokoju, kiedy się boimy. Źródłem miłości, kiedy czujemy się samotni. Źródłem naszej siły, kiedy jesteśmy słabi.

Niech ta Wielkanoc będzie dla nas wszystkich najpiękniejsza, bo przeżywana zupełnie inaczej. Duchowo. Brakuje nam tradycji, liturgii, adoracji, rodzinnych spotkań, spacerów po kościołach.

Ale jedno się nie zmieniło. I nigdy nie zmieni.

On zmartwychwstał. Żebyśmy my mogli żyć.

Niech On będzie nie tylko źródłem życia dla nas wszystkich, ale również i przede wszystkim dla tych, którzy pod sercami swoich matek czekają na swoje narodziny.

Pozdrawiam serdecznie i ciepło,

Jakub
wraz z całym zespołem Fundacji JEDEN Z NAS i Poradni Bioetycznej

Zachęcamy do subskrypcji newslettera Fundacji JEDEN Z NAS, a także Newslettera Bioetycznego. Zostaw swój e-mail, a będziesz otrzymywał aktualne informacje ze świata pro-life.

By | 2020-10-12T13:51:40+02:00 niedziela, 12 kwietnia 2020|Federacja, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail