Biskupi brazylijscy podpisali apel w obronie życia

/Biskupi brazylijscy podpisali apel w obronie życia

Biskupi brazylijscy podpisali apel w obronie życia

Biskupi brazylijscy podpisali apel w obronie życia. Zauważają w nim, że kraj przeżywa głęboki kryzys. Potrzeba, aby wszyscy, a szczególnie rządzący i przedstawiciele narodu, rozpoczęli dojrzały dialog w poszukiwaniu rozwiązań na rzecz dobra wspólnego, a szczególnie osób najbiedniejszych i najbardziej bezbronnych.

„Moment przed którym stoimy, wzywa do jedności. Wyzwanie jest ogromne: ludzkość poddana jest próbie. Życie ludzkie jest zagrożone” – czytamy w pakcie skierowanym do narodu.

Biskupi podkreślają, że społeczeństwo powinno postępować zgodnie z wytycznymi krajowych agencji zdrowia, takich jak ministerstwo zdrowia, i  międzynarodowych organizacji ze Światową Organizacją Zdrowia na czele. „Czas jest poważny i wymaga etycznego przywództwa, odważnego, humanistycznego, o czym przypomina podpisany w imieniu całego społeczeństwa apel, jako zobowiązanie, zaangażowanie i kompas na rzecz przezwyciężenia obecnego kryzysu” – czytamy w dokumencie.

Ponadto biskupi uznają, że zdrowie ludzi i zdolność produkcyjna kraju są fundamentalne dla dobra wszystkich. Dokument kończy się głębokim przekonaniem: „nie pozwolimy, aby nam skradziono nadzieję lepszej przyszłości!”

Zdzisław Malczewski TChr
Źródło: vaticannews.va
By | 2020-04-13T08:43:39+02:00 poniedziałek, 13 kwietnia 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook