Życie ludzkie zaczyna się w momencie zapłodnienia – to fakt naukowy!

/Życie ludzkie zaczyna się w momencie zapłodnienia – to fakt naukowy!

Życie ludzkie zaczyna się w momencie zapłodnienia – to fakt naukowy!

Kiedy zaczyna się ludzkie życie? Na to pytanie odpowiada sama nauka – życie ludzkie zaczyna się w momencie zapłodnienia.

 

Historia życia każdego człowieka zaczyna się w momencie zapłodnienia, czyli połączenia się komórki rozrodczej męskiej (plemnika) i żeńskiej (komórki jajowej). W procesie zapłodnienia dochodzi do przekazania dziecku materiału genetycznego ojca, zawartego w 23 chromosomach plemnika oraz materiału genetycznego matki, zawartego w 23 chromosomach komórki jajowej. Dlatego dziecko wykazuje później zewnętrzne podobieństwo do swoich biologicznych rodziców. W procesie zapłodnienia zostają zdeterminowane unikalne cechy genetyczne człowieka takie jak: płeć, kolor oczu, włosów, karnacja skóry itd.

 

Zapłodnienie wyznacza początek życia każdej osoby ludzkiej. Wtedy właśnie tworzy się unikalny genotyp, który będzie identyfikował daną osobę do końca życia. To właśnie wtedy poczęliśmy się – i Ty, i ja. Od tego momentu do chwili śmierci rozciąga się okres ludzkiego życia.

 

Scientists agree: Human life begins at fertilization

Human life begins at the moment of fertilization — it's a fact of science! Share this video and read what scientists and medical experts have to say: http://bit.ly/2zpHMzo

Opublikowany przez Live Action Wtorek, 7 listopada 2017

By | 2017-11-09T12:09:37+01:00 czwartek, 09 listopada 2017|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail