Życie prenatalne w trójwymiarze – inicjatywa Fundacji Małych Stópek

by FUNDACJA JZN
Książka „Genesis. Początek życia człowieka” to nowa propozycja Fundacji Małych Stópek. Zawiera informacje o rozwoju prenatalnym człowieka od poczęcia do narodzin. Książka ma funkcję tzw. rozszerzonej rzeczywistości tzn. że ściągając specjalną aplikację „Genesis ar+” na smartfon lub tablet można zobaczyć w trójwymiarze nienarodzone dziecko i poszczególne etapy jego rozwoju.

Po uruchomieniu aplikacji należy nakierować telefon na konkretną stronę i wtedy można zobaczyć filmik o konkretnym etapie rozwoju dziecka.

Obrazy z książki widzimy w telefonie w trójwymiarze z możliwością oglądania wnętrza ciała nienarodzonego dziecka. Widzimy więc układ krwionośny czy kostny – mówi ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.

Książkę zaopiniowali biolodzy i lekarze – informuje Anna Piotrowska z Fundacji. – „Genesis. Początek życia człowieka”, to nowa forma, która jest mocnym ukłonem w stronę młodych ludzi, bo to ich pragniemy zainteresować tematem życia prenatalnego – dodaje.

Książkę można nabyć, kontaktując się z Fundacją Małych Stópek, która co roku organizuje największy w Polsce Marsz dla Życia w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Pracownicy i wolontariusze Fundacji pomagają też samotnym kobietom w trudnej sytuacji życiowej, które wahają się czy urodzić dziecko, aby jednak zdecydowały się na poród. Starają się wspierać je materialnie i psychologicznie. Fundacja prowadzi też różne działania edukacyjne w tematyce pro-life.

Źródło: KAI

You may also like

Facebook