Życie w końcu zwycięży śmierć

/Życie w końcu zwycięży śmierć

Życie w końcu zwycięży śmierć

„Życie w końcu zwycięży śmierć. To jedno zdanie, ta jedna prosta prawda, której uczymy się w tych dniach, niech będzie dla nas wszystkich źródłem nadziei i radości” – napisał Jakub Bałtroszewisz w życzeniach do przyjaciół Fundacji JEDEN Z NAS.

 

Poniżej publikujemy pełną treść wielkanocnych życzeń Jakuba Bałtroszewicza, prezesa Fundacji JEDEN Z NAS i prezesa Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

Szanowni Państwo!
Drodzy Przyjaciele Fundacji JEDEN Z NAS!

Święta Wielkanocne to czas wyjątkowy. Przygotowujemy się do nich, sprzątamy mieszkania, myjemy okna, robimy olbrzymie zakupy. Dzieci muszą się odświętnie ubrać, a zabiegane na co dzień rodziny siadają przy jednym stole. Czas na chwilę się jakby zatrzymuje, a my jesteśmy razem z najbliższymi. Nikt nie dzwoni z pracy, a my nie musimy wstawać zbyt wcześnie.

Ale przecież chyba każdy z nas wie, że nie o to chodzi, szczególnie w Wielkanoc. Czy w świątecznej gorączce przygotowań potrafimy – choćby na chwilę – zatrzymać się i zrozumieć co świętujemy? Wielkanoc to wielka celebracja Życia, które zwyciężyło śmierć, to dar Pana Boga, który poświęcając siebie dał nam największy dar, jaki można dać człowiekowi: Dar Życia.

Uświadamiajmy to sobie nie tylko w Święta, ale przeżywajmy ten Dar każdego dnia. Może wtedy wszyscy zrozumiemy ideę „pro-life”, którą próbujemy – może niedoskonale, może nieporadnie – ale konsekwentnie od lat promować. Dar Życia jest największym darem, który możesz otrzymać. Bądź za niego wdzięczny i zrób wszystko, by inni ludzie – ci najbardziej bezbronni, w miejscu, gdzie powinni być najbezpieczniejsi na świecie – pod sercem matki – mogli go zachować.

Życzę Wam w te Święta zadumania się nad cudem Życia. Tam, gdzie jest Wielki Piątek, gdzie tysiące małych istnień giną każdego dnia w imię praw człowieka (???), w imię wygody, dowolnej wymówki, która pozwoli uniknąć odpowiedzialności, musi w końcu wstać słońce – Wielkanocny poranek. Nie zgadzajmy się, by ludzkość tkwiła w Wielkim Piątku śmierci, bólu i beznadziei.

Życie w końcu zwycięży śmierć. To jedno zdanie, ta jedna prosta prawda, której uczymy się w tych dniach, niech będzie dla nas wszystkich źródłem nadziei i radości. Wierzę, że pewnego dnia obudzimy się w innym świecie. Czy jestem naiwny? Może. Czy to przeszkodzi mi w pokazywaniu prawdy? Nigdy.

Dziękuję za Was. Za Wasze modlitwy, wsparcie, życzliwość. Doświadczam ich każdego dnia. Ja także, już niedługo, odświętnie ubrany stanę przed Zmartwychwstałym, by Mu podziękować za Was i za dar Życia, który otrzymałem i za dar powołania, by go aktywnie bronić.

Radosnych Świąt!
Jakub

Zachęcamy do subskrypcji newslettera Fundacji JEDEN Z NAS, a także Newslettera Bioetycznego. Zostaw swój e-mail, a będziesz otrzymywał aktualne informacje ze świata pro-life.

By | 2019-05-21T06:07:49+02:00 sobota, 20 kwietnia 2019|Federacja, Wszystkie|

About the Author:

Facebook