Chrześcijanie w konkretny sposób służą życiu

/Chrześcijanie w konkretny sposób służą życiu

Chrześcijanie w konkretny sposób służą życiu

Pomimo różnych trudności i problemów społecznych chrześcijanie powinni ze stanowczością odrzucić kulturę śmierci – pisze w przesłaniu wielkanocnym arcybiskup stolicy Korei Południowej – Seulu. Komentuje w ten sposób orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za niekonstytucyjny zakaz aborcji.

Kard. Andrew Yeom Soo-jung przypomniał nauczanie Kościoła katolickiego w obronie życia i wyraził swoje obawy co do konsekwencji, jakie w życiu społecznym może przynieść decyzja Trybunału. „Każdy naród jest odpowiedzialny za obronę życia i bezpieczeństwo mieszkańców w każdych okolicznościach – pisze koreański purpurat. – Każde życie, od momentu poczęcia musi być szanowane i chronione w swej godności”.

Metropolita Seulu wezwał ustawodawców, aby z uwagą i ostrożnością przygotowali poprawkę do obecnego prawa. Jednocześnie zachęcił wiernych do bycia pierwszymi, którzy wybierają życie, a nie śmierć. Dodał, że chrześcijanie, jako Lud Boży powinni w sposób konkretny służyć i ponosić ofiary w obronie życia. Wśród różnych przeszkód społecznych winni odrzucić kulturę śmierci. „Kiedy my sami zaczniemy wybierać i szanować każde życie, takim jakim ono jest, wtedy na pewno będziemy zdolni, aby spotkać zmartwychwstałego Pana, który żyje wśród nas” – stwierdził w przesłaniu wielkanocnym kard. Yeom.

Sentencja Trybunału Korei Południowej na nowo podzieliła opinię publiczną w kwestii ochrony życia. Organizacje feministyczne i niektóre stowarzyszenia lekarskie przyjęły ją z radością, natomiast wspólnoty religijne wyraziły swoją dezaprobatę i smutek podkreślając, że dekretuje ona łamanie prawa do życia dzieci, które się jeszcze nie narodziły.

Paweł Pasierbek SJ
Źródło: vaticannews.va
By | 2019-04-23T11:57:38+02:00 wtorek, 23 kwietnia 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail