Życzenia Pary Prezydenckiej z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin

/Życzenia Pary Prezydenckiej z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin

Życzenia Pary Prezydenckiej z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin

Z okazji odbywającego się wczoraj, 15 maja, Światowego Dnia Rodzin, prezydent Andrzej Duda we wspólnym liście z Agatą Kornhauser-Dudą złożyli życzenia „wszystkim polskim rodzinom, by były szczęśliwe. Żeby łączyły je coraz trwalsze więzy. Żeby jak najczęściej mogły świętować sukcesy. Żeby mogły cieszyć się poczuciem bezpieczeństwa i satysfakcją z własnej pracy.”

 

„Rolą państwa jest wspierać rodziny. Od prawnej i konstytucyjnej ochrony po bieżącą pomoc w sytuacjach kryzysowych państwo powinno towarzyszyć rodzinom w codziennej egzystencji, pomagać w rozwoju i realizacji planów, zapobiegać wykluczeniu” – napisała Para Prezydencka.

 

Prezydent wraz z Małżonką podkreślili również, że „rodzina jest najmniejszą wspólnotą. Jest środowiskiem, w którym jesteśmy zakorzenieni, z którego wyrastamy i w którym możemy się najpełniej rozwijać. To w rodzinie znajdujemy oparcie, budujemy najtrwalsze więzi, zawsze możemy na siebie liczyć. Szczęśliwe rodziny to zdrowsze, bardziej przyjazne, otwarte i kreatywne społeczeństwo”. „Jednak rodzina to także wyzwania. Problemy wychowawcze, bytowe, brak czasu, a niekiedy również choroba i niepełnosprawność to tylko niektóre przeciwności, z którymi muszą się zmagać rodziny na całym świecie” – dodali.

 

Międzynarodowy Dzień Rodzin to święto obchodzone 15 maja, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 września 1993. Jego celem jest pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat problemów rodziny.

 

Źródło: www.prezydent.pl

By | 2018-05-16T12:27:31+02:00 środa, 16 maja 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail