Żywiec: po raz czwarty przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny

by FUNDACJA JZN
Ulicami Żywca 5 czerwca przejdzie po raz czwarty Marsz dla Życia i Rodziny. Po modlitwie w świątyni konkatedralnej w mieście nad Sołą i Koszarawą pojawi się rozśpiewany, kolorowy pochód, w którym nie zabraknie przedstawicieli miejscowych wspólnot ewangelizacyjnych, przedstawicieli władz miejskich, samorządowych i mieszkańców Żywca. Hasłem Marszu są słowa z przysięgi małżeńskiej: „I ślubuję Ci…”.

Jak zapowiada rzeczniczka prasowa Marszu Magdalena Wolny, po przejściu korowodu ulicami miasta wszyscy powrócą na Rynek, gdzie odbędzie się festyn.

Do udziału w Marszu zaproszono Ukraińców, którzy znaleźli schronienie i mieszkają Żywcu oraz powiecie żywieckim. „Oni zaproszenie z radością przyjęli i nie tylko wezmą udział w popisach na scenie, ale także obiecali ukraińskie specjały” – zapowiada Wolny.

Marsz, jak co roku połączony będzie z akcją charytatywną. Tym razem wesprzeć będzie można diecezjalny Ośrodek Matki z Dzieckiem.

„Niech ten czas świętowania stanie się znakiem i świadectwem jedności i pragnienia życia w rodzinach, gdzie dzieci są przyjmowane, kochane i bezpieczne, relacje między małżonkami trwałe i nierozerwalne, gdzie dziadkowie otoczeni są szacunkiem i pomocą, gdzie wartości oparte na Dekalogu mogą być przekazywane, by stanowić podwaliny i fundamenty dla przetrwania pokoleń. I chociaż może te słowa brzmią trochę patetycznie, to przecież wyrażają najgłębszą i uniwersalną prawdę o pragnieniach skrywanych przez serca ludzi” – zachęca Magdalena Wolny, zapraszając w imieniu organizatorów na Marsz do Żywca.

Źródło: KAI

You may also like

Facebook