13 lipca – Dzień Męża i Żony

/13 lipca – Dzień Męża i Żony

13 lipca – Dzień Męża i Żony

Z inicjatywy Rycerzy Kolumba – największej na świecie katolickiej organizacji świeckiej o charakterze charytatywnym, 13 lipca będziemy świętować nowy Dzień Męża i Żony. 

 

Rycerze Kolumba tłumaczą wybór daty tym, iż w dniu 13 lipca zawarli związek małżeński rodzice Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, Zelia i Ludwik Martin, którzy sami również zostali wyniesieni na ołtarze. Chcą, aby w kalendarzu, wśród wielu innych świąt, znalazło się również święto, z którym utożsamiać się będą pary małżeńskie.

 

Organizatorzy akcji zachęcają, aby w tym dniu małżonkowie wspólnie spędzili czas, by zrobili razem coś, co sprawi im przyjemność, na przykład poszli na spacer, czy zjedli uroczystą kolację. Proponują również, aby przy wspólnej wieczornej modlitwie wypraszać potrzebne dla swojego małżeństwa łaski za wstawiennictwem świętych Zelii i Ludwika Martin, bo, jak piszą, „skoro im udało się wychować pięć córek z których każdą Bóg wezwał do swojej służby, a między nimi Św. Tereskę, oraz oni sami doszli do świętości, to na pewno takie małżeństwo wie jak poradzić sobie z obecnymi problemami i dojść na końcu życia do Boga”.

 

 

By | 2017-07-04T20:44:28+02:00 wtorek, 04 lipca 2017|Bioetyka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail