15 maja – Międzynarodowy Dzień Rodzin

by

15 maja na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodzin. Celem ustanowionego przez Organizację Narodów Zjednoczonych 20 września 1993 roku święta jest podkreślenie roli rodziny w społeczeństwie.

 

Rodzina powinna ochronić przed ubóstwem i przemocą, a także tworzy środowisko miłości, w którym rozwinąć mogą się szczęście i dobrobyt. Rodzina również ma zapewnić integralny rozwój dzieciom oraz wszystkim jej członkom.

 

Z tej okazji główne obchody tego dnia odbędą się one w Nowy Jorku 16 maja. Organizatorem wydarzenia jest Grupa Przyjaciół Rodziny (Group of Friends of the Family) we współpracy z różnymi organizacjami, m.in. Family Watch International, Centrum Rodziny i Praw Człowieka (Center for Family and Human Rights – C-Fam), Human Life International oraz CitizenGo.

 

Założeniem tego dnia jest pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat problemów rodziny, ale także zwrócenie uwagi na wyzwania, jakie stawia ona współczesnemu światu. Rodzina jest wspólnym ludzkim doświadczeniem, które obejmuje wszystkie kultury religie i tradycje. Wartość, jaką dla społeczeństwa stanowi rodzina należy pielęgnować, ponieważ jest ona ważnym czynnikiem zrównoważonego rozwoju społecznego i gospodarczego. Należy ją ponadto wyróżnić jako „naturalną i podstawową komórkę społeczną”, zgodnie z definicją w prawie międzynarodowym, oraz zabezpieczyć definicję małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety.

 

Źródło: unitingnationsforthefamily.org

You may also like

Facebook