1600 miast w Kanadzie i USA włączyło się w Łańcuch Życia

/1600 miast w Kanadzie i USA włączyło się w Łańcuch Życia

1600 miast w Kanadzie i USA włączyło się w Łańcuch Życia

Od ponad 30 lat w Stanach Zjednoczonych tysiące osób wychodzi na ulice w obronie nienarodzonych. Coroczny Łańcuch Życia to 90 minut zadumy i modlitwy, pokojowe świadectwo osób opowiadających się za życiem.

W tegoroczny “żywy łańcuch” 6 października włączyło się ponad 1600 miast. Mieszkańcy przyszli dać “pokojowe świadectwo” przeciw aborcji, stając wzdłuż ruchliwych dróg z plakatami pokazującymi prawdę o zabijaniu nienarodzonych.
Organizatorzy podkreślają, że Łańcuch Życia to pokojowe i wypełnione modlitwą publiczne świadectwo osób opowiadających się za życiem. Przez 90 minut stoją, wspólnie modląc się za naród i za położenie kresu aborcji. To widzialny znak solidarności chrześcijan, zgodnych, że aborcja zabija dzieci i, że Kościół wspiera świętość życia ludzkiego od chwili poczęcia, aż do naturalnej śmierci – mówią pomysłodawcy.

Łańcuch życia zainicjowano ponad 30 lat temu w Kalifornii. Szybko przerodził się w wydarzenie ogólnokrajowe oraz międzynarodowe z udziałem mieszkańców nie tylko Stanów Zjednoczonych, ale także Kanady.

Jak podaje serwis Life News, ponad 61 milionów nienarodzonych dzieci zostało legalnie poddanych aborcji w Stanach Zjednoczonych od 1973 roku. Według najnowszych danych, które we wrześniu przedstawił Instytut Guttmacher, w 2017 roku dokonano 862320 aborcji.

Źródło: lifenews.com, polskieradio24.pl
By | 2019-10-14T15:20:31+02:00 poniedziałek, 14 października 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail