24 marca dniem pokuty i postu za grzechy aborcji

by FUNDACJA JZN
Księża biskupi z Ukrainy ogłosili 24 marca dniem pokuty i postu za grzechy aborcji. Modlitwa przebłagalna popłynie w przededniu ofiarowania Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi przez papieża Franciszka.

Cały świat jest przerażony tym, co dzieje się na Ukrainie. Ostrzeliwane są domy, szpitale, szkoły i przedszkola. Giną niewinni ludzie, w tym także dzieci. 25 marca br. papież Franciszek, na prośbę księży biskupów z Ukrainy, zawierzy Niepokalanemu Sercu Maryi nie tylko Ukrainę, ale i Rosję. Z wielu stron dochodzą głosy niezrozumienia, po co Papież będzie zawierzał Matce Najświętszej agresora? Sens tego jest bardzo głęboki – mówił ks. bp Marian Buczek, biskup senior diecezji charkowsko-zaporoskiej.

– Trzeba modlić się za Rosję, by ludzie żyjący w Moskwie, w szerokim znaczeniu i zwykli świeccy,  zwykli obywatele, a szczególnie ludzie polityki i wojska, byli chrześcijanami. Jeżeli oni będą chrześcijanami, to nie napadną, nie będą mordować niewinnych dzieci i może będą mieli odwagę powiedzieć stop – podkreślił ks. bp Marian Buczek, biskup senior diecezji charkowsko-zaporoskiej.

„Stop” wojnie i nienawiści! „Stop” należy też powiedzieć mordowaniu dzieci nienarodzonych. Dzieci, które same się nie obronią, których krzyku nikt nie usłyszy. Ten zbrodniczy proceder dopuszczalny jest na Ukrainie. Dlatego też najbliższy czwartek, 24 marca, księża biskupi z Ukrainy ogłosili dniem pokuty i postu za grzechy tzw. aborcji. Jak tłumaczą pasterze Kościoła, obłudą byłoby z jednej strony modlić się o powstrzymanie działań Rosji, a z drugiej dopuszczać się mordu na niewinnych. Każde życie jest święte od poczęcia do naturalnej śmierci.

Źródło: radiomaryja.pl

You may also like

Facebook