Oświadczenie poselskie Pani Elżbiety Duda – Narodowy Dzień Życia to okazja do budowania szacunku dla życia ludzkiego

by

30 marca podczas centralnych obchodów Narodowego Dnia Życia w Sejmie RP Elżbieta Duda wydała oświadczenie poselskie, w którym mówiła o ochronie życia ludzkiego. W swoim przemówieniu przypomniała wartość Narodowego Dnia Życia, a także wskazała na potrzebę ochrony każdej osoby ludzkiej – zwłaszcza tej najmniejszej i bezbronnej. Apelowała, że państwo polskie nie powinno przykładać ręki do aborcji eugenicznej.

 

W oświadczeniu Pani Poseł Dudy wybrzmiało szczególne podziękowanie za działanie Fundacji Jeden z Nas, która wchodzi w skład Europejskiej Federacji One of Us. „Jest to jedyna polska organizacja pro-life obecną w Brukseli. Fundacja Jeden z Nas, wraz z jej prezesem Jakubem Bałtroszewiczem, monitoruje na co dzień powstające w Brukseli akty prawne pod kątem oddziaływania na legislację krajową w zakresie ochrony godności ludzkiej” – mówiła Posłanka.

 

„Narodowy Dzień Życia to okazja do budowania szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie najmniejszych, tak najmniejszych… Bez wątpienia są nimi dzieci. Bez wątpienia są nimi dzieci jeszcze nienarodzone, te przybywające w łonie matki. Wartość ich życia nie powinna być względna” – słyszymy w oświadczeniu. „Zwracam się więc z tego miejsca do pana wiceministra sprawiedliwości Patryka Jaki: wprowadźmy prawo uniemożliwiające przeprowadzanie aborcji eugenicznej! Dokonuje się jej w zaawansowanej ciąży i nieraz zdarza się, że w jej trakcie dziecko rodzi się żywe. Zdarzają się błędne diagnozy i rodzi się lub jest zabijane zupełnie zdrowe dziecko. To które urodzi się niejednokrotnie i tak umrze bo jest zbyt słabe by przetrwać poza organizmem matki. Polskie państwo nie powinno przykładać ręki do aborcji eugenicznej. Jest moim osobistym pragnieniem, by Polskie Państwo nie było odpowiedzialne za aborcję”.

 

Zachęcamy do wysłuchania pełnego oświadczenia w materiale filmowym:

 

http://videosejm.pl/video/6555-posel-elzbieta-duda-oswiadczenie-z-dnia-30-marca-2016-roku

You may also like

Facebook