9 miesięcy pełnych miłości, bez alkoholu – konkurs dla kobiet w ciąży

by FUNDACJA JZN
Pierwsze zadanie: zrobienie zdjęcia z dłońmi ułożonymi w kształcie serca na ciążowym brzuchu, drugie: opisanie, dlaczego wybiera się 9 miesięcy bez alkoholu. Urząd Miejski w Obornikach oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  organizują konkurs fotograficzny „9 miesięcy pełnych miłości”.

Konkurs jest realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Ciąża bez alkoholu” i ma na celu zwiększenie liczby osób, które deklarują zachowanie abstynencji w czasie ciąży oraz upowszechnienie wiedzy o szkodliwych skutkach picia alkoholu podczas ciąży z uwzględnieniem Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych (FASD).

To nieuleczalny, niegenetyczny zespół chorobowy, który może wystąpić u dzieci matek pijących alkohol w czasie ciąży. FASD charakteryzują: uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego, zaburzenia neurologiczne, opóźnienie rozwoju fizycznego i psychicznego, zaburzenia zachowania, niedorozwój umysłowy, nadpobudliwość psychoruchowa i wady rozwojowe, np. wady serca. Skutkiem tych nieprawidłowości są trudności z uczeniem się, koncentracją, pamięcią, zdolnością do rozwiązywania problemów, koordynacją ruchową, zaburzeniami mowy, rozumieniem zasad norm społecznych.

Konkurs jest kierowany do osób w ciąży mieszkających na terenie gminy Oborniki. Do wygrania są atrakcyjne nagrody, a dla osoby, która zdobędzie pierwsze miejsce przewidziana jest sesja zdjęciowa wraz z wizażem, za drugie miejsce przewidziano sesję zdjęciową, a za trzecie miejsce 50% zniżki na sesję zdjęciową. Może to być sesja ciążowa, noworodkowa lub rodzinna.

Zdjęcie w formie cyfrowej, w formacie JPG należy wysłać mailowo na adres [email protected]. Zgłoszenia przesyłać można od 7. sierpnia do 31. sierpnia 2020r. Informacje: Biuro Obsługi Interesanta, adres mailowy [email protected].

Źródło: www.oborniki.naszemiasto.pl

You may also like

Facebook