Protesty przeciwko liberalizacji pigułki aborcyjnej RU– 486 we Włoszech

/Protesty przeciwko liberalizacji pigułki aborcyjnej RU– 486 we Włoszech

Protesty przeciwko liberalizacji pigułki aborcyjnej RU– 486 we Włoszech

Przez to, że nie są używane narzędzia chirurgiczne, nie jest to jakaś „mniejsza aborcja”. A to próbuje nam wmówić propaganda promująca użycie pigułki RU-486. Mamy do czynienia z prowokacją ideologiczną, której celem jest banalizacja aborcji – mówi Przewodnicząca „Ruchu na rzecz życia” Marina Casini w odpowiedzi na zmiany wprowadzane we Włoszech co do aborcji farmakologicznej.

Organizacje pro-life protestują we Włoszech przeciwko, zapowiedzianej przez ministra zdrowia, liberalizacji pigułki aborcyjnej RU-486. Nowe zasady m.in. wydłużają o dwa tygodnie możliwość dokonania aborcji farmakologicznej, z siódmego do dziewiątego tygodnia ciąży.

Przewodnicząca „Ruchu na rzecz życia” Marina Casini dla Radia Watykańskiego powiedziała:

– Dąży się do tego, by niepożądaną ciążę przekształcić w coś w rodzaju przykrej dolegliwości, której można się pozbyć zażywając pastylkę.

Dodała również, że aborcja farmakologiczna to nadal realna i normalna aborcja:

Przez to, że nie są używane narzędzia chirurgiczne, nie jest to jakaś „mniejsza aborcja”. A to próbuje nam wmówić propaganda promująca użycie pigułki RU-486. Mamy do czynienia z prowokacją ideologiczną, której celem jest banalizacja aborcji: wystarczy wypić szklankę wody, by zapomnieć o tym, że mamy do czynienia ze zniszczeniem istoty ludzkiej.

Wskazując na zagrożenia, ale i cele takich działań, wymieniała:

Chodzi głównie o oderwanie aborcji od jakiejkolwiek kontroli medycznej i, co gorsza, o wydłużenie okresu w jakim można ten środek przyjmować aż do dziewiątego tygodnia ciąży. To jest bardzo niebezpieczne.

Pigułkę aborcyjną można otrzymać zarówno w publicznych szpitalach, jak i prywatnych placówkach. Nowe zasady stwierdzają, że po pół godzinie od jej przyjęcia kobieta będzie mogła wrócić do domu. Tym samym zniesiona zostaje zasada hospitalizacji, której celem była ochrona zdrowia kobiety w przypadku możliwości wystąpienia komplikacji.

Aborcja we Włoszech jest legalna od 1978 r. Pigułka aborcyjna RU-486 została zalegalizowana dekadę temu. Lekarze mają prawo odmówić jej dokonania ze względu na klauzulę sumienia. Szacuje się, że w ostatnich latach sprzeciw sumienia wyraziło 71 proc. ginekologów, 51 proc. anestezjologów i 48 proc. personelu paramedycznego.

Źródło: www.tvp.info
By | 2020-08-14T07:30:39+02:00 piątek, 14 sierpnia 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook