Niezwykły film z operacji przeprowadzonej na dziecku w łonie mamy

by FUNDACJA JZN
Watykański szpital dziecięcy Bambino Gesù opublikował film pokazujący zabieg ratujący życie dziecka, który został przeprowadzony w łonie mamy. Dziecko w trakcie zabiegu miało 8 tygodni i zdiagnozowaną wrodzoną przepuklinę przeponową. Trwający 45-minut małoinwazyjny zabieg zwiększył jego szansę na przeżycie.

Specjaliści ze szpitala dziecięcego z Filadelfii tłumaczą, że anomalia polega na tym, że mięsień, który oddziela klatkę piersiową od brzucha, nie zamyka się podczas rozwoju prenatalnego. W rezultacie powoduje to przemieszczanie się narządów, które powinny znajdować się w jamie brzusznej, do klatki piersiowej. Skutkuje to niedorozwojem płuc oraz naczyń krwionośnych, w dalszej konsekwencji prowadzi do nadciśnienie płucnego.

Operacja trwa 45 min. i jest uznawana za mało inwazyjną. Szpital pediatryczny w Filadelfii (USA) już wykonuje podobne operacje w ramach badań klinicznych, chociaż jeszcze procedury tej nie zatwierdziła Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków.

Zabieg polega na tym, że w drogach oddechowych dziecka umieszczany jest odpowiednio dostosowany balonik. Blokuje on drogi oddechowe dziecka, pozostając na miejscu przez kilka tygodni. Płyn się gromadzi i płuca mogą rosnąć, co decydująco zwiększa szansę na przeżycie. Kilka tygodni później balonik jest usuwany, aby płuca dziecka mogły prawidłowo dojrzewać do podjęcia swojej funkcji po porodzie.

Szpital poinformował, że badanie USG u tego operowanego dziecka wykonane 10 dni po operacji, wykazało, że nastąpił znaczny wzrost objętości płuc.

https://www.instagram.com/p/B_kak93FKoK/?utm_source=ig_web_copy_link

Amerykański ginekolog-położnik doktor Lester A. Ruppersberger, były prezes Katolickiego Stowarzyszenia Medycznego, powiedział portalowi LifeSiteNews, że zabiegi takie jak FETO uświadamiają wyraźnie, że „życie ma znaczenie i wartość, od momentu, gdy zaczyna się w łonie matki”.

 „Im więcej sukcesów odnosi medycyna w stosowaniu tych procedur, tym mniej aborcji będzie przeprowadzanych w przypadku zagrażających życiu wrodzonych wad” – stwierdził i podkreślił, że nie istnieje żaden uzasadniony powód, aby zakończyć ciążę z jakiejkolwiek przyczyny.

Dodał, że wewnątrzmaciczna terapia płodu jest jedną z najbardziej obiecujących dziedzin medycyny perinatalnej i daje szanse na przeżycie coraz większej liczbie dzieci z takimi wadami wrodzonymi, jak: torbiel bronchogenna, wrodzona przepuklina przeponowa, przepuklina rdzeniowo-oponowa, wrodzona niedrożność dróg oddechowych, płodowe uszkodzenia płuc, wodogłowie, niedrożność dolnych dróg moczowych, rozszczepianie kręgosłupa, zespoły pasm owodniowych i wiele innych.

Źródło: ekai.pl

You may also like

Facebook