Aborcja Bez Granic „świętuje” swój billboard w Warszawie. Wielki plakat zachęca do zabiegów

by FUNDACJA JZN
– Tak witałyśmy dziś nasz piękny billboard w Warszawie. Był szampan, konfetti i przyjaciółki. Aborcja Bez Granic pomogła w aborcji ponad 5000 osobom z Polski w trakcie pierwszego roku działania – w ten sposób działaczki organizacji „Aborcji bez granic” informowały na Instagramie o nowym billboardzie w stolicy, który zachęca do aborcji.

Na plakacie widnieje m.in. numer telefonu, pod który mogą się zgłaszać kobiety, by dokonać aborcji. Bilboard zawisł w centrum Warszawy (most Poniatowskiego, dokładnie nad ulicą Solec).

Nasz billboard to również sygnał solidarności ze wszystkimi osobami, które mogą potrzebować aborcji, a przyszło im żyć w kraju, w którym dostęp do aborcji w publicznym szpitalu jest niemożliwy. Chcemy, żeby wszystkie osoby, które mogą potrzebować aborcji, wiedziały, że nie są same i mogą liczyć na pomoc #AborcjiBezGranic” – informują kobiety działające w organizacji.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Aborcyjny Dream Team (@aborcyjnydream)

Aborcja Bez Granic (ABG) powstała 11 grudnia 2019. O swojej działalności na stronie internetowej organizacja pisze m.in.:

Aborcja Bez Granic wspiera osoby potrzebujące aborcji, między innymi, poprzez dostarczanie informacji, pomoc finansową, tłumaczeniową, organizowanie noclegów oraz pomoc w organizacji wyjazdu i zabiegu za granicą. Nie pytamy, jak osoba zaszła w ciążę ani dlaczego potrzebuje aborcji. Jedynym kryterium wsparcia finansowego jest taka potrzeba po stronie osoby, która się do nas zgłasza. Jedyną osobą, która ma prawo do decydowania o tym, czy przerwać, czy kontynuować ciążę, jest osoba, która w niej jest. Dotyczy to także osób, których ciąża trwa dłużej niż 12 tygodni.

Źródło: www.kobieta.wp.pl

You may also like

Facebook