Abp Marek Jędraszewski wzywa do poparcia inicjatywy „Zatrzymaj aborcję”

/Abp Marek Jędraszewski wzywa do poparcia inicjatywy „Zatrzymaj aborcję”

Abp Marek Jędraszewski wzywa do poparcia inicjatywy „Zatrzymaj aborcję”

„Nie może być dzieci równych i równiejszych. Wszystkie mają prawo do życia, bo wszystkie mają prawo do miłości” – mówił w niedzielę (10.09.2017) Ks. Abp Marek Jędraszewski podczas XXV Pielgrzymki Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Metropolita krakowski zachęcał do poparcia inicjatywy Zatrzymaj aborcję. W dorocznym spotkaniu rodzin uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy wiernych.

 

[…] W homilii Metropolita krakowski, Abp Jędraszewski przywołał jedno z przyrzeczeń Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Niepokalanemu Sercu Maryi, złożonego na Jasnej Górze w 1946 roku: „Ty chroniłaś poczęte życie Jezusa, a teraz uczysz nas, jak troszczyć się o dzieci nienarodzone. Chcemy dar życia uważać za największą łaskę od Boga i za najcenniejszy skarb. Postanawiamy stać na straży poczętego życia, aby każdy człowiek mógł wzrastać w pokoju i bezpieczeństwie we własnej rodzinie”. Według niego jedną z form wypełnienia tego przyrzeczenia może stać się ustawodawcza inicjatywa obywatelska „Zatrzymaj aborcję”, której celem jest wyeliminowanie z polskiego prawa możliwości zabijania w fazie prenatalnej dzieci z podejrzeniem choroby.

 

„Zdajemy sobie najpierw sprawę z tego, jak często lekarskie diagnozy są nietrafne, ale przede wszystkim uważamy, że nie może być dzieci równych i równiejszych. Wszystkie mają prawo do życia, bo wszystkie mają prawo do miłości” – mówił Abp Jędraszewski. Dodał, że każde dziecko jest Bożym darem i wezwaniem do miłości ze strony swoich najbliższych: rodziców, rodzeństwa, ale także ze strony społeczeństwa. „Nie wolno nam milczeć i zgadzać się na to, by w imię tego, że ktoś może okazać się chory, można było go zabić” – apelował hierarcha. „Nie możemy się na to zgodzić, bo Chrystus nas wzywa do miłości i miłość jest podstawowym prawem, które musi obowiązywać wszystkie Jego dzieci” – dodał.

 

„Chciałbym tu zaznaczyć bardzo wyraźnie: ta inicjatywa nie ma nic wspólnego z karalnością kobiet, które dopuściły się tego wielkiego nieszczęścia. Ta inicjatywa ma na celu przede wszystkim ochronę życia, każdego życia, które już jest pod sercem matki i które chce cieszyć się pięknem tego świata” – podkreślił kaznodzieja. „Nie można dopuścić do tego, żebyśmy kierując się swoistą obojętnością, nie mówiąc już o okrucieństwie, godzili się na to, aby jakieś dzieci, tylko dlatego, że mogą być chore, nie pojawiły się na tym świecie” – wzywał.

 

Źródło: kalwaria.eu

By | 2017-09-12T20:58:13+02:00 wtorek, 12 września 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook