Kraków – pierwsza krakowska zbiórka pod projektem „Zatrzymaj aborcję” już za nami!

/Kraków – pierwsza krakowska zbiórka pod projektem „Zatrzymaj aborcję” już za nami!

Kraków – pierwsza krakowska zbiórka pod projektem „Zatrzymaj aborcję” już za nami!

1 września ruszyła zbiórka podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję”. Projekt ustawy zakłada wykreślenie z polskiego prawa zapisu o tzw. przesłance eugenicznej, czyli art. 4a ust. 1 pkt 2 ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerwania ciąży. Artykuł ten zezwala na aborcję w sytuacji, gdy „badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu”.

 

Prezentujemy relację z pierwszej zbiórki podpisów w Krakowie, która odbyła się w dniu wczorajszym:

 

„Nasz wczorajszy wynik to nieco ponad 190 podpisów w trzy godziny. Pogoda sprzyjała nam od piętnastej aż do siedemnastej (do tego czasu było ciepło i słonecznie, potem pojawił się lekki deszcz). O osiemnastej wolontariusze zakończyli zbiórkę. Staliśmy w ulubionym miejscu wszystkich pikietujących (nie tylko proliferów – w tym samym miejscu swoje stałe dyżury mają m.in. fundraiserzy z Green Peace), to jest na Plantach między Teatrem Słowackiego, a przejściem podziemnym do dworca i Galerii Krakowskiej. Miejsce to, niestety, stało się ostatnio mniej przyjazne, ze względu na remonty. Plakat i stolik trzeba było przenosić kilka razy, żeby zrobić miejsce dla robotników i ich pojazdów, a obcokrajowcy podchodzili do nas i pytali o drogę do centrum handlowego. W czasie zbiórki mogliśmy wypróbować nowe nagrania do puszczania z magnetofonu, informujące przechodniów o całej akcji. Większość osób podpisujących się podchodziła do stolika już przekonana do projektu, bez zadawania wielu pytań. Część podpisów udało nam się uzyskać od osób, które początkowo wahały się i chciały zachować „neutralność”, a które po wymianie dosłownie dwóch zdań nabierały zaufania do nas i do projektu. Stosunkowo często przechodnie pytali o dokładną treść projektu do wglądu. Wśród podpisujących nasz projekt byli także ojcowie, których dzieci poddano aborcji. Swoje poparcie wyraziło też m.in. kilku panów z Palestyny oraz jedna Polka ze szwedzkim obywatelstwem”.

 

Katarzyna Waliczek

 

Chcesz dołączyć do wolontariuszy i zorganizować zbiórkę podpisów? Więcej informacji zycierodzina.pl oraz zatrzymajaborcje.pl

By | 2017-09-12T20:49:26+02:00 wtorek, 12 września 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail