Adoptował 42 dzieci, które przeżyły aborcję

by FUNDACJA JZN
Tonio Tavares de Mello, założyciel Katolickiej Wspólnoty Dzieciątka Jezus i ojciec 42 adoptowanych dzieci od 30 lat walczy w Brazylii o prawa nienarodzonych do życia. „Wykonuję tę pracę, ponieważ jest to specjalne powołanie od Boga” – mówi.

Do założenia wspólnoty skłoniły go szokujące warunki życia niepełnosprawnych dzieci zamieszkujących Brazylię. Wśród nich znajduje się wiele sierot i maleństw, które zostały okaleczone podczas aborcji.

Katolicka Wspólnota Dzieciątka Jezus, którą powołał, żyje na wzór Świętej Rodziny – w ubóstwie, posłuszeństwie i czystości. Tonio wyjaśnia, że siły i determinacja, które mu towarzyszą w działaniu nie pochodzą od niego:

– Gdyby nie pełna miłość Boga i ufność, którą pokłada On we mnie, nie byłbym w stanie tego zrobić. Mogę być w pełni ojcem dla 42 niepełnosprawnych dzieci tylko dlatego, że siłę na realizację tego posłania otrzymuję od Boga. Ta siła nie jest ludzka (…).

Pełen mocnych słów jest również jego apel do wszystkich narodów:

– Naród, który promuje śmierć niewinnych ludzi albo ludzi niepełnosprawnych nie jest narodem rozwijającym się, ale narodem martwym”- zwraca uwagę Tavares de Mello.

Wspólnota znajduje się w Petropolis, około 50 mil na północ od Rio de Janeiro. Jak podaje portal Aleteia.pl, powołując się na „„Life Site News”, w trzech ośrodkach mieszka obecnie 117 osób.

Tonio jest także jednym z bohaterów poruszającego filmu, który został wyprodukowany przez dwóch młodych brazylijskich filmowców – Luiza Henrique Marquesa i Gustavo Brinholiego. Ukazuje on wywiady oraz sceny z życia adoptowanych dzieci oraz rozmowy z innymi członkami wspólnoty.

https://youtu.be/lbXpVSPBQqI

Podczas projekcji filmu Tony powiedział: „Mam 42 adoptowanych dzieci. Obrałem ścieżkę życia, o której nawet nie myślałem”.

Film będzie wyświetlony podczas Marszu dla Życia, który odbędzie się w styczniu 2020 roku w Waszyngtonie.

Więcej na: pl.aleteia.org

You may also like

Facebook