Jakub Bałtroszewicz o EIO „Jeden z nas”: To niekwestionowany sukces społeczny!

/Jakub Bałtroszewicz o EIO „Jeden z nas”: To niekwestionowany sukces społeczny!

Jakub Bałtroszewicz o EIO „Jeden z nas”: To niekwestionowany sukces społeczny!

Trybunał Sprawiedliwości UE odrzucił odwołanie twórców Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej „Jeden z nas”. – Nawet jeśli nie osiągnięto sukcesu prawnego i politycznego, inicjatywa stanowi do dziś niekwestionowany sukces społeczny. Jest nim między innymi stabilna współpraca między organizacjami i całymi środowiskami pro-life z różnych stron Europy w ramach międzynarodowej federacji ONE OF US – pisze Jakub Bałtroszewicz w najnowszym newsletterze do Przyjaciół Fundacji JEDEN Z NAS.

Poniżej publikujemy pełną treść najnowszego newslettera do Przyjaciół Fundacji JEDEN Z NAS:

Szanowni Państwo!
Drodzy Przyjaciele Fundacji JEDEN Z NAS!

W ostatnim czasie zapadła końcowa decyzja TSUE w procesie prowadzonym przez nas przeciwko Komisji Europejskiej. Więcej można o niej przeczytać TUTAJ. Oczywiście trudno ją nazwać sukcesem, niemniej możemy z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że na każdym etapie tego procesu wydarzyło się bardzo wiele dobrego, by w Europie usłyszany był głos nie tylko 2 milionów obywateli podpisanych pod inicjatywą, ale przede wszystkim głos nienarodzonych dzieci. Nawet jeśli nie osiągnięto sukcesu prawnego i politycznego, inicjatywa stanowi do dziś niekwestionowany sukces społeczny. Jest nim między innymi stabilna współpraca między organizacjami i całymi środowiskami pro-life z różnych stron Europy w ramach międzynarodowej federacji ONE OF US.

A i w Polsce dzieje się dużo dobrych rzeczy. Mamy nareszcie zmianę na stanowisku Przewodniczącej Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny (artykuł TUTAJ), które wcześniej PiS oddał posłance Partii Razem. Dobrze, że takie wpadki są naprawiane, a nacisk organizacji pro-life był w tym wypadku kluczowy.

W ostatnich dniach miałem również przyjemność spotkać się z Małopolską Kurator Oświaty, by jako Prezes Polskiej Federacji rozmawiać o współpracy szczególnie na poziomie edukacji młodych (artykuł TUTAJ) i powiem Wam – dobrze jest móc spotkać się z ludźmi, którzy czują temat tak dobrze jak Pani Kurator!

To wszystko o czym piszę, jest ważne, ale ciągle nie tak ważne jak to, co dzieje się wokół filmu „Nieplanowane”. Mimo, że filmu nie ma już w kinach i czekamy na rozpoczęcie pokazów (jeżeli chcecie zorganizować pokaz w marcu – zgłaszajcie się do mnie!), a następnie na wydanie DVD (wkrótce więcej informacji!) to nie ma wręcz dnia, by nie docierały do mnie nowe informacje o tym, jak wiele dobra on cały czas czyni. Chciałbym móc się z Wami podzielić szczegółami tych historii, ale są tak intymne i prawdziwe, że musicie mi uwierzyć na słowo – film ten niemal każdego dnia ratuje ludzkie życia. Mogę powiedzieć Wam tylko o jednym przykładzie dziewczyny w 11. tygodniu ciąży, która podarła przy mnie swój bilet na autobus do Czech i pozwoliła mi o tym tutaj napisać. Domyślacie się pewnie, dlaczego tam jechała…

Dziękuję za Wasze wiadomości, serdeczność i zaufanie, które pozwalają nam pracować dla największej sprawy jaką jest ochrona ludzkiego życia. Każda Wasza wpłata 20, 50 czy 100 zł czy inna dowolna pozwalają nam działać i budować cywilizację życia. Jesteśmy niesamowitymi szczęściarzami, że możemy robić to, co robimy, dokładnie dzięki Wam!

Pozdrawiam wszystkich – i tych co na feriach, i tych co jeszcze na nie czekają – bardzo serdecznie!

Jakub

Zachęcamy do subskrypcji newslettera Fundacji JEDEN Z NAS, a także Newslettera Bioetycznego. Zostaw swój e-mail, a będziesz otrzymywał aktualne informacje ze świata pro-life.

By | 2020-10-12T13:54:23+02:00 czwartek, 23 stycznia 2020|Federacja, Wszystkie|

About the Author:

Facebook