Odwołano poseł Lewicy Magdalenę Biejat z funkcji przewodniczącej sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny

/Odwołano poseł Lewicy Magdalenę Biejat z funkcji przewodniczącej sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny

Odwołano poseł Lewicy Magdalenę Biejat z funkcji przewodniczącej sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny

“Nie ukrywam wielkiego zadowolenia, że to się udało. Podczas posiedzenia komisji było bardzo nieprzyjemnie, dlatego że Lewica przekraczała granicę zwykłej, ludzkiej kultury, mówiąc o nas w bardzo brzydkich słowach” – powiedziała poseł PiS Dominika Chorosińska. Odniosła się w ten sposób do odwołania poseł Lewicy Magdaleny Biejat z funkcji przewodniczącej sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny odwołała poseł Lewicy Magdalenę Biejat z funkcji przewodniczącej. Za jej odwołaniem  głosowało 19 członków komisji, 12 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Wniosek o odwołanie złożyli parlamentarzyści PiS-u. Wskazywali między innymi na jej brak doświadczenia parlamentarnego i nieznajomość regulaminu Sejmu.

Warto przypomnieć, że tuż wyborze Magdaleny Biejat na stanowisko podniósł się sprzeciw między innymi środowiska pro-life.

Podczas dyskusji nad odwołaniem polityk Lewicy doszło do burzliwej debaty. – Nie ukrywam wielkiego zadowolenia, że to się udało. Podczas posiedzenia komisji było bardzo nieprzyjemnie, dlatego że Lewica przekraczała granicę zwykłej, ludzkiej kultury, mówiąc o nas w bardzo brzydkich słowach. Było wiadomo, że zmiana na tym stanowisku się powiedzie, ale forma, jaką zaproponowała Lewica była dla mnie niezwykle zaskakująca, dlatego że był to festiwal manipulacji, oszczerstw, kłamstwa – mówi poseł PiS Dominika Chorosińska, członek sejmowej komisji polityki społecznej.

W komisji polityki społecznej i rodziny znajduje się obywatelski projekt #ZatrzymajAborcję popierany przez Konferencję Episkopatu Polski. Tymczasem Magdalena Biejat głośno popiera tzw. aborcję do 12. tygodnia życia dziecka nienarodzonego, a także finansowanie in vitro ze środków publicznych. Opowiada się też za zniesieniem klauzuli sumienia dla lekarzy i pielęgniarek.

Zuzanna Dąbrowska
Źródło: radiomaryja.pl
By | 2020-01-16T21:19:15+01:00 czwartek, 16 stycznia 2020|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook