Pierwsze zdjęcia Dawida Ogrodnika w roli ks. Jana Kaczkowskiego

/Pierwsze zdjęcia Dawida Ogrodnika w roli ks. Jana Kaczkowskiego

Pierwsze zdjęcia Dawida Ogrodnika w roli ks. Jana Kaczkowskiego

Dawid Ogrodnik zagra ks. Jana Kaczkowskiego w filmie ,,Na pełnej petardzie”. Aktor przeszedł niezwykłą metamorfozę. Po raz pierwszy kilka miesięcy temu Wytwórnia East Studio poinformowała, że pracuje nad filmem fabularnym o założycielu puckiego hospicjum.

W czwartek 16 stycznia internet obiegły pierwsze zdjęcia aktora. Metamorfoza, którą przeszedł, sprawiła, że do podobieństwo między nim a zmarłym ks. Janem Kaczkowskim jest zdumiewające.

Dawid Ogrodnik to jeden z najbardziej utalentowanych polskich aktorów, który świetnie odnajduje się w filmach biograficznych. W przyszłym roku do kin trafi film o życiu księdza Jana Kaczkowskiego. Główna rola przypadła właśnie Ogrodnikowi. Jak podaje Fundacja Kaczkowskiego – film powstaje przy wsparciu fundacji, rodziny księdza i jego przyjaciół. Już teraz można zobaczyć, jak będzie wyglądał Dawid Ogrodnik. Trudno go rozpoznać.

Ks. Jan Kaczkowski (1977–2016) był współtwórcą i prezesem Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio, kapelanem domu pomocy społecznej i szpitala w Pucku. Organizował Areopagi Etyczne, czyli warsztaty dla studentów medycyny, podczas których uczył jak komunikować się z ciężko chorymi pacjentami. Wykładał bioetykę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tytuł doktora nauk teologicznych uzyskał broniąc pracę pt. „Godność człowieka umierającego a pomoc osobom w stanie terminalnym – studium teologiczno-moralne”. Został Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, medalem Curate Infirmos przyznawanym przez Papieską Radę ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia oraz Orderem za Zacność. Był laureatem m.in. nagrody „Ślad”, nagrody „Pontifici”, Medalu św. Jerzego.

Sam ciężko chorował. Od dziecka był dotknięty lewostronnym niedowładem oraz wadą wzroku. Potem zmagał się z nowotworem nerki, który udało mu się pokonać. W czerwcu 2012 roku lekarze zdiagnozowali u niego glejaka mózgu. Ks. Jan Kaczkowski zmarł 28 marca 2016 roku po długiej chorobie nowotworowej.

Materiały East Studio – fot. Jacek Poremba.

Opublikowany przez Fundacja im. Ks. Jana Kaczkowskiego Czwartek, 16 stycznia 2020

Więcej na: radiozet.pl
By | 2020-01-16T22:17:22+01:00 czwartek, 16 stycznia 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook