Agencja adopcyjna w Hong Kongu pomogła 53 000 kobietom, ratując tysiące niemowląt przed aborcją

/Agencja adopcyjna w Hong Kongu pomogła 53 000 kobietom, ratując tysiące niemowląt przed aborcją

Agencja adopcyjna w Hong Kongu pomogła 53 000 kobietom, ratując tysiące niemowląt przed aborcją

Kiedy South China Morning Post wypuściła w 1986 roku serię artykułów odnotowujących wzrost ciąż u nastolatków oraz rosnący wskaźnik aborcji wśród młodych kobiet, oczekująca wówczas narodzin siódmego dziecka – Phyllis Marwah – postanowiła zrobić coś, co pomoże tym osobom. Dzisiaj, po 30 latach, może podsumować efekty swojej pracy – dzięki jej działaniom udało się pomóc 53 000 kobietom oraz uratować przed aborcją tysiące niemowląt.

 

Phyllis Marwah stworzyła dom o nazwie „Mother’s Choice” (ang. „Wybór matki”) dla matek i ich dzieci, rozszerzając jednocześnie jego ofertę  o usługi adopcyjne. Wiedziała bowiem, że wiele z kobiet w ciąży, które znajdują się w trudnej sytuacji, staje przed wyborem: urodzić dziecko albo utrzymać nad głową. „Mother’s Choice” utworzyła zintegrowany program opieki zastępczej, który dał dom dla 2,8 tys. niemowląt i dzieci.

 

„Mother’s Choice” rozpoczęła również działania na rzecz edukacji seksualnej. Podjęła nauczanie ponad pół miliona mężczyzn i kobiet, opierające się na etyce afirmującej ludzkie życie.

 

Działalność Marwah zainspirowała siostrzane organizacje w Indiach, Chinach i Kambodży. W 2012 roku Amerykańskie Izby Handlowe w Hongkongu uhonorowały ją nagrodą Women of Influence Award. Trzy dekady pracy Marwah na rzecz kobiet w trudnej sytuacji, są realną odpowiedzią na kryzys, w którym znalazło się wiele osób w jej otoczeniu.

 

„Kiedy wchodzimy w najciemniejsze chwile czyiś historii, dajemy im nadzieję, mówimy że ich życie jest darem oraz że ma znaczenie, to zaczynamy zmieniać bieg ich życia” – powiedziała Alia Eyres, córka Marwah, pełniąca obecnie obowiązki Dyrektora Naczelnego.

 

Źródło: www.lifenews.com

By | 2017-03-29T14:41:49+02:00 środa, 29 marca 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail