Rumunia: tysiące osób w obronie życia i rodziny

/Rumunia: tysiące osób w obronie życia i rodziny

Rumunia: tysiące osób w obronie życia i rodziny

Tysiące osób przemaszerowało w sobotę 25 marca ulicami Bukaresztu i innych miast w Rumunii, aby wyrazić swój sprzeciw wobec aborcji oraz poparcie dla wartości rodzinnych. Uczestnicy marszu manifestowali pod hasłem „Pomóż matce i dziecku, oni liczą na ciebie!”.

 

Obrońcy życia zgromadzili się w parku na południu miasta i rozpoczęli swój marsz, wznosząc między innymi takie hasła, jak „Kobiety zasługują na coś lepszego niż aborcja”, „Życie dla kobiety i życie dla rodziny”, „Aborcja nie jest zwykłym wyjściem z sytuacji”. Według organizatorów – stowarzyszenia „Studenci na rzecz Życia” – w wydarzeniu w stolicy wzięło udział od 2 do 4 tys. osób.

 

Według  Fundacji ProVita każdego dnia dochodzi w Rumunii do około 210 aborcji. Przerywanie ciąży jest tu legalne do 14. tygodnia ciąży. Uczestnicy marszu podkreślali, że nie chodzi im o ustawowy zakaz aborcji, lecz o zapewnienie kobietom w ciąży lepszej opieki, w tym socjalnej i psychologicznej.

 

Były komunistyczny dyktator Nicolae Ceausescu zakazał w 1968 roku w tym kraju aborcji w celu zwiększenia populacji Rumunii. Możliwość przerwania ciąży została zalegalizowana w 1990 roku po obaleniu jego rządów.

 

Źródło: www.usnews.com oraz www.mp.pl

By | 2017-03-29T14:51:14+02:00 środa, 29 marca 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail