Akcja „Pieluszka dla Maluszka” na terenie Archidiecezji Poznańskiej

/Akcja „Pieluszka dla Maluszka” na terenie Archidiecezji Poznańskiej

Akcja „Pieluszka dla Maluszka” na terenie Archidiecezji Poznańskiej

Na terenie Archidiecezji Poznańskiej trwa akcja „Pieluszka dla Maluszka”. W ramach inicjatywy w kilkudziesięciu parafiach, urzędach i szkołach zbierane są pieluchy, pieluchomajtki oraz przybory szkolne.

To już siódma edycja akcji organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Wpisuje się ona w przygotowania do Poznańskiego Marszu Dla życia.

O szczegółach mówi Dominika Gubańska z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

– Podczas niej pokazujemy, że idee pro-life nie są tylko sztampowymi hasłami, ale mogą prowadzić też do wprowadzenia konkretnych działań na rzecz pomocy samotnym matkom i dzieciom. To jest akcja organizowana już siódmy raz z rzędu. W ostatnich sześciu akcjach udało nam się zebrać już 150 tys. pieluszek, co się przekłada też fizycznie na około 120 tys. zł, które zostały wydane właśnie na pomoc – zaznacza Dominika Gubańska.

Dary, podobnie jak w ubiegłych latach, trafią do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci prowadzonego przez Siostry Serafitki w Poznaniu, Domu Samotnej Matki w Kiekrzu oraz potrzebujących rodzin.

„Pieluszka dla Maluszka” na terenie Archidiecezji Poznańskiej wystartowała w tym roku w dniu świętości życia 25 marca. Finał akcji odbędzie się 9 czerwca w trakcie Marszu Dla Życia w Poznaniu.

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2019-04-24T11:53:00+02:00 środa, 24 kwietnia 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook