Amerykański sportowiec z trisomią 21 po raz drugi w życiu ukończył maraton w Bostonie!

by FUNDACJA JZN
Chris Nikic, amerykański sportowiec z trisomią 21, po raz drugi w życiu ukończył maraton w Bostonie, a dodatkowo ustanowił swój życiowy rekord.

18 kwietnia odbył się 126. Boston Marathon – najprawdopodobniej najsłynniejszy maraton na świecie. Bieg po raz drugi ukończył Chris Nikic, amerykański sportowiec z zespołem Downa. Pół roku temu trasę 42,195 km pokonywał z czasem 6:01:22. Na metę w Bostonie dobiegł z czasem 5:38:51 ustanawiając swój nowy rekord życiowy.

„Chris udowadnia, że niemożliwe nie istnieje i ciężką pracą można dokonać rzeczy naprawdę wielkich. Bijemy brawo i chylimy nisko czoła przed jego sportowymi dokonaniami” – napisano na facebookowym profilu Niepełnosprawni – Pełnosprawni w Sporcie.

Po biegu Chris Nikic przekazał swój numer startowy Kayleigh Williamson, która jest pierwszą osobą z zespołem Downa, która ukończyła maraton w Austin. 32-latka w przyszłym roku chciałaby dobiec na metę w Bostonie.

Chris Nikic jest znanym zawodnikiem olimpiad specjalnych. Dwa lata temu został pierwszą osobą z zespołem Downa, która ukończyła triathlon Ironman. Mężczyzna przepłynął 2,4 mili, przejechał 112 mil rowerem i przebiegł pełny maraton podczas zawodów Ironman Florida w Panama City Beach. Wyścig ukończył w 16 godzin 46 minut i 9 sekund. Osiągnięcie trafiło do Księgi rekordów Guinnessa.