Pierwszy w historii mężczyzna z zespołem Downa ukończył Ironmana

by FUNDACJA JZN
Zawodnik olimpiad specjalnych Chris Nikic został pierwszą osobą z zespołem Downa, która ukończyła triathlon Ironman. Osiągnięcie trafiło do Księgi rekordów Guinnessa. Mężczyzna przepłynął 2,4 mili, przejechał 112 mil rowerem i przebiegł pełny maraton podczas zawodów Ironman Florida w Panama City Beach.

„Ironman. Cel wyznaczony i osiągnięty” – pisał Nikic w poście na Instagramie. „Czas wyznaczyć nowy i większy cel na 2021 r”.

Nikic ukończył wyścig w 16 godzin 46 minut i 9 sekund.

„To bardzo inspirujące. Twoje osiągnięcie jest przełomowym momentem w historii Ironman” – poinformowała organizacja Ironman Triathlon w poście na Twitterze. Organizacja udokumentowała historyczny wyścig serią aktualizacji w mediach społecznościowych w dniu zawodów. Ostatnie dwie mile biegu Nikica były transmitowane na żywo na stronie Ironmana na Facebooku.

Aby utrzymać motywację podczas treningu, Nikic i jego ojciec Nik opracowali wyzwanie „Lepiej o 1 procent”. Chodziło o to, aby uświadamiać społeczeństwo na temat zespołu Downa, osiągając 1% poprawy każdego dnia.

Po swoim rekordowym osiągnięciu Nikic zamierza skupić się teraz na rywalizacji w Igrzyskach Olimpiad Specjalnych USA w 2022 roku i dalszym zbieraniu pieniędzy na Olimpiady Specjalne, a także edukację w zakresie zespołu Downa i RODS (wyścigi sierot z zespołem Downa).

„Osiągnąłem swój cel i teraz chcę pomagać innym takim jak ja” – napisał na Instagramie.

Źródło: www.zdrowie.wprost.pl

You may also like

Facebook