Amerykańskie Kolegium Lekarzy przeciwko wspomaganemu samobójstwu

/Amerykańskie Kolegium Lekarzy przeciwko wspomaganemu samobójstwu

Amerykańskie Kolegium Lekarzy przeciwko wspomaganemu samobójstwu

Amerykańskie Kolegium Lekarzy, po zbadaniu kwestii wspomaganego samobójstwa, wydało oświadczenie przeciwko legalizacji wspomaganego samobójstwa. W oświadczeniu tym czytamy:

 

„Celem naszej organizacji powinno być czynienie umierania mniej, a nie bardziej, zmedykalizowanym. Wspomagane samobójstwo nie jest ani terapią ani odpowiedzią na trudne pytania pojawiające się pod koniec ludzkiego życia.

 

Opierając się na etyce, praktyce lekarskiej, polityce i innych przesłankach, Amerykańskie Kolegium Lekarzy nie popiera legalizacji wspomaganego samobójstwa. Praktyka ta jest problematyczna, biorąc pod uwagę charakter relacji pacjent-lekarz, wpływa na zaufanie w tej relacji, jak również w samym zawodzie, i zasadniczo zmienia rolę zawodów medycznych w społeczeństwie.

 

Ponadto najważniejsze zasady podważane w dyskusji nad wspomaganym samobójstwem również podkreślają medyczną odpowiedzialność w innych kwestiach i obowiązek lekarzy do zapewniania opieki opartej na orzecznictwie klinicznym, dowodach i etyce.

 

Kontrola nad sposobem i czasem ludzkiej śmierci nie była i nie powinna być celem medycyny. Jednakże, dzięki wysokiej jakości opiece, komunikacji, wsparciu pełnym współczucia i odpowiednim środkom finansowym, lekarze mogą pomóc pacjentom kontrolować wiele aspektów ich życia na ostatnim etapie ziemskiej wędrówki.”

 

Źródło: www.lifenews.com

 

By | 2017-09-20T12:28:36+02:00 środa, 20 września 2017|Bioetyka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail