Argentyna – 3,6 mln osób na marszach dla życia

/Argentyna – 3,6 mln osób na marszach dla życia

Argentyna – 3,6 mln osób na marszach dla życia

Według szacunków około 3,6 mln Argentyńczyków zebrało się w ostatnią niedzielę w ponad 200 różnych miastach na marszach dla życia, aby wyrazić swoje poparcie dla prawa do życia.

 

Masowe manifestacje pro-life przeszły ulicami miast w związku z przygotowaniami przez argentyńskich ustawodawców do głosowania nad projektem ustawy legalizującym zabijanie nienarodzonych dzieci prawie w każdych okolicznościach do 14. tygodnia ciąży.

 

Obrońcy życia skandowali hasła: „Głosuję za życiem” i nieśli transparenty „Chcę się urodzić. Mam osiem tygodni. Moje życie jest w twoich rękach” – donosi argentyńska gazeta La Nación. „Chcemy pokazać posłom (…), że ludzie nie chcą, aby aborcja była dozwolona. Odbiera ona ostatecznie dwa życia: dzieciom i kobietom”.

 

Niedzielne marsze to druga w ostatnich miesiącach masowa demonstracja przeciwko legalizacji aborcji w Argentynie. Poprzednia miała miejsce 25 marca i zgromadziła według doniesień setki tysięcy obywateli.

 

Zgodnie z obowiązującym w Argentynie prawem, aborcja jest klasyfikowana jako „niepodlegająca karze” tylko w dwóch przypadkach: ciąży powstałej w wyniku  gwałtu oraz ciąży, w trakcie której poważnie zagrożone jest zdrowie lub życie matki. Nowa ustawa pozwoliłaby na dokonanie aborcji po stwierdzeniu gwałtu bez konieczności okazania dowodów i bez konieczności udowodnienia, że ciąża zagraża „zdrowiu fizycznemu, psychicznemu lub społecznemu” kobiety. Pozwoliłaby także na aborcję ze względu na „poważne wady płodu”.

 

Ustawodawcy z krajowego kongresu mają głosować nad projektem ustawy 13 czerwca.

 

Źródło: www.lifesitenews.com

By | 2018-05-24T14:52:56+02:00 czwartek, 24 maja 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail