„Bez wyjątków” – kampania na rzecz prawa do życia dla chorych i niepełnosprawnych dzieci

/„Bez wyjątków” – kampania na rzecz prawa do życia dla chorych i niepełnosprawnych dzieci

„Bez wyjątków” – kampania na rzecz prawa do życia dla chorych i niepełnosprawnych dzieci

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka prowadzi kampanię społeczną „Bez wyjątków”. W specjalnym serwisie internetowym, w mediach społecznościowych a także za pomocą spotów telewizyjnych prezentuje historie ludzi, którzy mimo chorób i niepełnosprawności kwalifikujących do aborcji eugenicznej żyją, są otoczeni troską swoich najbliższych i realizują swoje pasje.

Jedną z twarzy kampanii „Bez wyjątków” jest Aleksandra Zielińska – psycholog, wielokrotna mistrzyni i rekordzistka Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Kobieta urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową, czyli rozszczepem kręgosłupa. Na mocy dziś obowiązującej ustawy, takie osoby są zabijane.

– Wstaję, piję kawę, jem i ćwiczę. Codziennie – bez wyjątków. Wierzę, że każdy może być w czymś mistrzem. Każdy – mówi Aleksandra Zielińska w krótkim spocie wideo. – Urodziłam się z rozszczepem kręgosłupa, co jest częstym wskazaniem do aborcji. Każdy powinien mieć szansę, żeby się urodzić. Każdy. Bez wyjątków – dodaje polska mistrzyni.

Bez wyjątków!

Jest nam miło poinformować, że mogą Państwo zobaczyć w TVP nasz spot, promujący kampanię społeczną „Bez wyjątków!”, na rzecz prawa do życia dla chorych i niepełnosprawnych dzieci. Emisja będzie trwała do 23 października.W spocie przedstawiamy Wam jedną z naszych bohaterek – Aleksandrę, która jest Mistrzynią oraz Rekordzistką Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową, czyli rozszczepem kręgosłupa. Na mocy dziś obowiązującej ustawy, takie Osoby są zabijane. 22 października sędziowie Trybunału Konstytucyjnego zbadają niezgodność z Konstytucją tzw. przesłanki eugenicznej. Czy podejrzenie choroby lub niepełnosprawności dzieci nienarodzonych nadal będzie dla nich wyrokiem śmierci?Mamy nadzieję, że nasza kampania pozwoli uwierzyć, że opieka nad dzieckiem z niepełnosprawnością to nie tylko trudne doświadczenie, ale także radość z każdej wspólnej chwili, uśmiechu, postępu w rozwoju, czy obecności w krótkim ich życiu.Na stronie internetowej https://bezwyjatkow.pl przedstawiamy niezwykłe historie osób dotkniętych chorobami przed narodzeniem.

Opublikowany przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka Piątek, 16 października 2020

Spot można zobaczyć m.in. w TVP. A pełny wywiad z Aleksandrą Zielińską na stronach kampanii www.bezwyjatkow.pl. W serwisie internetowym twórcy kampanii przedstawiają też historie innych osób dotkniętych chorobami przed narodzeniem.

– Mamy nadzieję, że nasza kampania pozwoli uwierzyć, że opieka nad dzieckiem z niepełnosprawnością to nie tylko trudne doświadczenie, ale także radość z każdej wspólnej chwili, uśmiechu, postępu w rozwoju, czy obecności w krótkim ich życiu – podkreśla Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

Kampanię przygotowano w związku z posiedzeniem Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października ma zbadać niezgodność z Konstytucją tzw. przesłanki eugenicznej.

Źródło: bezwyjatkow.pl
By | 2020-10-22T14:26:56+02:00 czwartek, 22 października 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook